Kapadokya’ya balon turu için gelen turistler hayal kırıklığına uğradı

– Kapadokya’ya balon turu için gelen turistler hayal kırıklığına uğradı

Romanyalı turistler balon için geldikleri Kapadokya’da uçamadı

NEVŞEHİR – Romanya’dan Kapadokya’ya sıcak hava balon turlarına yeralma üzere gelen turist kafilesi, kısıtlamadan dolayı balon turu yapamadan ülkelerine döndü.

Tüm Türkiye’de 29 Nisan tarihinde başlayan ve 17 Mayıs tarihinde sona erecek olan tam kapanmayla birlikte Kapadokya bölgesinde sıcak hava balon turları da iptal edildi. Kapadokya bölgesini ziyarete gelen tanıdık olmayan turistler bölgedeki müze ve ören yerlerini ziyaret ederken, sıcak hava balon turlarına katılamadıkları için ülkelerine dertli döndü. Romanya’dan Kapadokya bölgesine balon turlarına katılmak üzere gelen turist kafilesi de balon turu yapamadan ülkelerine döndü.

Romanyalı turistleri bölgede gezdiren rehber Tayfun Ergen, Romanya’dan gelen misafirlerin Kapadokya bölgesine sırf balon turlarına yeralma için geldiklerini ancak yasaklardan nedeniyle uçamadan döndüklerini ifade etti. Ergen, “Bu hafta Romanyalı gruplarımız vardı. Gelen turistlerimiz sahiden yaş ortalaması azıcık yüksekti. Türkiye gezisinin son durağı Kapadokya oldu. Ama burada en çok merak ettikleri şey niçin balon turuna katılamadıkları oldu. Uçakta 200 kişi uçuyoruz, otobüsler ile geliyoruz, otellerde konaklıyoruz ama biz buraya sadece balon turu için geldik. Niçin uçamıyoruz, neden 20 kişi yerine balon turlarını 10 kişi ya da 12 kişi yapmadılar. Sonuç Olarak açık alanda, kapalı bir bölge yok, biz neden uçamadık diye çok üzüldüler. Aslında vereceğimiz herhangi bir yanıt yok. Biz lokal yönetimlerin pandemiden nedeniyle uçmaya müsade vermediklerini ifade ettiğimiz vakit da ‘Biz uçakla geldik, balona neden binemiyoruz’ diyor. Romanyalı misafirlerimizin hepsine PCR testi yapıldı. Fakat en can sıkıcı şey ‘Biz Türkiye’ye bir daha gelemeyeceğiz, biz yaşlı insanlarız ve sırf buraya uçmak için geldik fakat uçamadık’ diye dönüyorlar. Yerel yönetimlerden en azından balon turlarını açmalarını bekliyoruz” dedi.

Kapadokya'ya balon turu için gelen turistler hayal kırıklığına uğradı
Kapadokya'ya balon turu için gelen turistler hayal kırıklığına uğradı
Kapadokya'ya balon turu için gelen turistler hayal kırıklığına uğradı
Kapadokya'ya balon turu için gelen turistler hayal kırıklığına uğradıBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir