KAHRAMANMARAŞ – AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal’dan CHP’li Altay’ın “Menderes benzetmesine” tepki

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, “Dün akşam Cumhuriyet Ahali Partisinin bir grup başkanvekili utanmadan sıkılmadan kalktı dedi ancak, Recep Tayyip Erdoğan’ın sonu Menderes gibi olabilir. Efendi, biz oraları şimdiden geçtik. Biz 15 Temmuz cehenneminden çıktık. Sizin eğer etrafınızda böyle şeyler düşünenler varsa hodri meydan. Şunu unutmasınlar, AK Parti partilerden bir parti değildir kardeşlerim. AK Parti bir millet hareketidir.” dedi.

Ünal, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, AK Parti İl Başkanı Fırat Görgel ve beraberindekilerle Göksun, Afşin, Ekinözü, Nurhak ve Elbistan ilçelerinde temaslarda bulundu.

Göksun’da yaşayan Şehit Ali Özdemir’in ailesini ziyaret eden Ünal, sonradan partisinin ilçe teşkilatında partililerle bir araya geldi.

Ünal, burada yaptığı konuşmada, CHP’nin adeta bir yalan merkezine dönüştüğünü söyledi.

Ortaya atılan iddiaların ispatlanması gerektiğini gösteren Ünal, şöyle devam etti:

“Karşımızda bir muhalefet var. Sabahtan kalkıp yalan söylüyorlar, akşam yatmadan önce yalan söylüyorlar. Cumhuriyet Ahali Partisi genel merkezi yalan üretim merkezine dönüştü. Hukukta bir kural vardır, derler fakat müddei iddiasını ispatla mükelleftir. Yani iddia sahibi iddiasını ispatla mükelleftir. Ortaya bir iddia atıyorsanız, bu iddiayı kanıt etmeniz gerekir. CHP böylece yapmıyor. CHP ortaya bir yalan atıyor, sonra AK Parti’ye dönüp diyor oysa ispat et. Sabahtan kalkıyorlar maske nerede, öteki hafta bakıyorsun aşı nerede aşı? Bakın dünyada en iyi aşı yapan beş ülkeden biriyiz. 20 milyona ulaştı Türkiye’de aşılama. Türkiye salgın dönemini en iyi yöneten 3 ülkeden birisidir.”

“Biz 15 Temmuz cehenneminden çıktık”

Ünal, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay’ın bir televizyon programında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a karşın “Menderes benzetmesi” yaptığı konuşmaya tepki göstererek, “Dün akşam Cumhuriyet Insanlar Partisinin bir grup başkanvekili utanmadan sıkılmadan kalktı dedi ki, Recep Tayyip Erdoğan’ın sonu menderes gibi olabilir. Efendi, biz oraları şimdiden geçtik. Biz 15 Temmuz cehenneminden çıktık. Sizin eğer etrafınızda böyle şeyler düşünenler varsa hodri meydan. Şunu unutmasınlar, AK Parti partilerden bir parti değildir kardeşlerim. AK Parti bir ahali hareketidir.” diye konuştu.

KAHRAMANMARAŞ - AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal'dan CHP'li Altay'ın Menderes benzetmesine tepki
KAHRAMANMARAŞ - AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal'dan CHP'li Altay'ın Menderes benzetmesine tepki
KAHRAMANMARAŞ - AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal'dan CHP'li Altay'ın Menderes benzetmesine tepki
KAHRAMANMARAŞ - AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal'dan CHP'li Altay'ın Menderes benzetmesine tepkiBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir