Jandarma raporu: PKK’ya katılan kadınlara HDP aracılık ediyor

İÇİŞLERİ Bakanlığına ast Jandarma Genel Komutanlığı, teslim olan örgüt mensuplarının ifadeleri ile operasyonlarda ele geçirilen dokümanlardan yola çıkarak ‘PKK/KCK’nın Kadını ve Bayan Kimliğini İstismarı’ raporu hazırladı. Raporda, terör örgütü PKK’ya katılan kadınların yüzde 49’una HDP’nin aracılık ettiği ifadelerine yer verildi.

Jandarma Genel Komutanlığınca hazırlanan raporda, terör örgütü PKK’nın kurulduğu ilk günden itibaren kadın ve bayan kimliğini nasıl istismar ettiği, psikolojik, maddesel ve cinsel zor uygulayarak, nasıl propaganda ve eylem arabulucu olarak kullanıldığı anlatıldı. Raporun hazırlanmasında, terör örgütünden ele geçirilen dokümanlar, örgütün sözde üstteki yönetimi tarafından kaleme alınan kitaplar ve müzahir basın organlarına bahşedilen demeçler ile ikna çalışması sonrası teslim olan örgüt mensuplarının mülakatlarından faydalanıldı.

’10-15 YAŞINDAKİ ÇOCUKLAR DAĞA KAÇIRILDI’Eli kanlı terör örgütünün ailelerinden zor kullanarak kopararak dağa götürdüğü kız çocuklarının yaşadıklarının anlatıldığı raporda, 10-15 yaş aralığındaki çocukların kaçırılarak, 15-17 yaş aralığındaki çocukların ise manipülasyon ve propaganda aracılığıyla örgüte katılımlarının sağlandığı belirtildi. Teslim olan ve kaçan kadın örgüt üyelerinin ifadelerine yer verilen raporda, “Örgüte katılan kadınların çocuk denebilecek yaş grubu olan 10-18 yaş aralığında ve yüzde 52,8’inin ise ilkokul mezunu olduğu görülmüştür” ifadelerine yer verildi.’ÖRGÜTE KATILIMIN YÜZDE 49’UNA HDP ARACILIK ETTİ’Raporda, terör örgütü PKK’ya katılan kadınların yüzde 49’una HDP’nin aracılık ettiği bilgisine değinildi. HDP’nin PKK’ya nasıl eleman kazandırdığı raporda şu şekilde yer aldı: “Çocuk ve gençlerin HDP’nin il ve ilçe teşkilatları tarafından düzenlenen etkinliklere misafir etme edilmeleri, parti il ve ilçe binalarında zaman geçirmeleri sağlanıyor. Bunun neticesinde kasıt alınan çocuklar ve gençler ilk aşamada terör örgütüne bilinen oluyor, sonrasında akran etkileşimiyle örgüte katılmaya özendiriliyor.”‘5-6 YIL İÇİNDE ÖRGÜTTEN KAÇIYORLAR’Terör örgütünün dağ yapılanmasına farklı alanlara yönlendirilmiş yöntemlerle katılmaları sağlanan kadınların bir çoğunun, psikolojik ve somut şiddete dayanamayarak, ölümü göze alarak örgütten kaçtığının anlatıldığı raporda, “PKK/YPG kamplarında kadınlara yönelik kötü muamele, eşitsizlik ve haksızlık, haksız tutuklamalar, darp, taciz ile tecavüz istismarıyla örgütün reel yüzünü görebilen kadınların azami 5-6 yılın ardındaki örgütten kaçışlar görülmektedir” denildi.Raporda, örgüt içindeki infaz ve intihar olayları ise, “PKK/KCK terör örgütü içerisinde yaşanan intihar ve infaz olayları, örgütün sözde üst seviye yönetimi kadar gizlenmekte, hatta ‘çatışmada öldü’ şeklinde yalan haberlerle üstü örtülmektedir. Kötü muamele, taciz, istismar ve tecavüz olaylarıyla karşılaşan bayan örgüt mensupları, yaşadıkları buhran ve depresyondan kaçış yolu olarak intiharı seçmektedir” ifadeleriyle açıklandı.

Jandarma raporu: PKK'ya katılan kadınlara HDP aracılık ediyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir