İzmit Belediyesporlu atletler engebeli parkuru başarıyla tamamladı

Alanya’da düzenlenen Dağ Koşuları Türkiye Şampiyonası’nda engebeli rakipleri ve tırmanış parkuruyla çaba eden İzmit Belediyesporlu atletler kentimizi başarıyla temsil etti.

Katıldığı turnuvalarda aldığı derecelerle adından sık sık laf ettiren İzmit Belediyespor, ilimizi son olarak Antalya’nın Alanya İlçesi’nde düzenlenen ve Balkan Şampiyonası ile Avrupa Şampiyonası milli ekip sporcu seçmeleri özelliği de taşıyan Dağ Koşuları Türkiye Şampiyonası’nda temsilcilik etti. Antrenör Turgut Demirkıran önderliğinde Antalya’ya giden Serra Sude Kökduman ve Handan Bolut, U-20 kategorisinde Türkiye’nin ayrı bölgelerinden gelen 24 sporcu ile kıyasıya çaba etti. Kıran kırana geçen ve 5 bin 500 metrelik oldukça engebeli bir parkura sahip yarışmada İzmit Belediyesporlu atletlerden Serra Sude Kökduman, 32 dakikalık derecesiyle 7’nci oldu.

Başarılı sporcu Serra Sude ile birlikte aynı kategoride doruk gösteren Handan Bolut ise parkuru 35 dakikada tamamlayarak 13’üncü sırada yer aldı. Sıralamada birincil 5 sporcunun milli takıma alındığı organizasyonda güçlü rakiplerle uğraş etme şansı yakalayan temsilcimizde antrenör Turgut Demirkıran, desteklerinden dolayı İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet ilk kez edinmek üzere İzmit Belediyespor Kulübü Başkanı Yusuf Erenkaya’ya ve İzmit Belediye Spor İşleri Müdürü Mithat Ağa’ya teşekkür etti. – KOCAELİ

İzmit Belediyesporlu atletler zorlu parkuru başarıyla tamamladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir