İmamoğlu bütün kapanmada elini taşın altına soktu! İstanbullulara dört müjde birden verdi

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, yurttaş için bir dizi yardım açıkladı. İmamoğlu, bütün kapanma dönemine ilişkin; İBB kiracılarından, gereksinim sahibi vatandaşlara, fatura borcu olanlardan sıhhat çalışanlarına dek çoğu kişiye müjde verdi.

“MAYIS AYINDA KİRA ALMAYACAĞIZ”

İmamoğlu 17 jurnal bütün kapanma döneminde İBB kiracılarından kira almayacaklarını söyledi. Sosyal medyadan izah etme yapan İmamoğlu, “İBB olarak kiracılarımıza bir müjde saptamak istiyorum. Bütün gayrimenkullerimizde kiracı olan esnafımızdan Mayıs ayında kira almama kararı aldık. İBB ile kira sözleşmesi olan tüm işletmeler bu haktan yararlanacaktır.” ifadelerini kullandı.

“FATURALAR MAYIS SONUNA KADAR ÖDENEBİLECEK”

Fatura konusunda da esnaf ve vatandaşa güvence veren İmamoğlu, bütün kapanmada su ve doğal gaz kesintisi olmayacağını söyledi. İmamoğlu, “Ilk Olarak gaz şirketimiz İGDAŞ ve İSKİ, kapanma döneminde, ev ve minik esnafın gazını da suyunu da kesmeyecek. Kapama dönemine eşit gelen son ödeme tarihli faturalar, mayıs sonuna kadar ödenebilecek.” dedi.

“100 BİN YENİ GIDA KOLİSİ DAĞITILACAK”

Sosyal yardımların bütün hızıyla süreceğini de vurgulayan İmamoğlu, “100 bin yeni yiyecek kolisi dağıtımı da başlıyor. Zabıtalarımız, İstanbul’da her alanda olacak. Yaş almış vatandaşlarımız, alışveriş gibi konularda yardıma gereklilik duyarsa, belediyemiz zabıtasını arayabilirler.” biçiminde konuştu.

“SAĞLIK ÇALIŞANLARI ÇOCUKLARINI BİZE ITIMAT EDEBİLİR”

Koronayla mücadelenin kahramanları olan sıhhat çalışanlarını da unutmayan İmamoğlu, “Esenyurt ve Bahçelievler “Yuvamız İstanbul Çocuk Faaliyet Merkezlerimiz” açık olacak. Afiyet çalışanlarımız, gereklilik duyarsa, çocuklarını bu iki kreşimize bırakabilirler. Bize emanetler.” ifadelerini kullandı.

İmamoğlu tam kapanmada elini taşın altına soktu! İstanbullulara dört müjde birden verdiBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir