İlkadım’dan kahvehane esnafına 500 TL’lik para desteği

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Kovid-19 salgınında iş yeri kapanan kahvehane esnafımıza 500 lira takviye verme kararı aldık” dedi.

İlkadım Belediyesi pandemi sürecinde zor günler geçiren esnafa takviye vermeye devam ediyor. Ülke genelinde misal proje ve çalışmalarla adından söz ettiren İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, ilçe genelindeki kahvehane sektöründe faaliyet belirten esnafa pandemi nedeniyle yaşadığı hesaplı sıkıntıları hafifletecek yeni bir yardım kampanyası başlattı.

“198 esnafa 500 TL’lik peşin para desteği”

Esnafa destek kampanyası başlatan İlkadım Belediyesi, kahvehane sektöründeki esnafa nakit para desteği sunacak. 270 sayılı encümen kararı doğrultusunda karara bağlanan 500 TL peşin para desteğinden Sosyal Destek Müdürlüğü tarafından tespit edilen, meslek odasında kaydı ve kahvehane meslek yeri ruhsatını bulunan 198 esnaf yararlanacak. Kahvehane ruhsatı olup oyun oynatmayan dere ocağı gibi hizmet veren kişiler ise akarsu ocağı işletmeciliği olarak değerlendirilerek yapılacak yardımlardan muaf tutulacak.

“Sadece iyi günde yok fena günde de esnafımızın yanındayız”

Yapılacak takviye kampanyası hakkında bilgi veren İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Kovid-19 salgınında meslek yeri kapanan kahvehane esnafımıza 500 lira destek verme kararı aldık. Salgınının başladığı mart ayında itibaren ilçemizde her alanda örnek egzersiz dayanışmalara imza attık. Bu dayanışma ruhuyla depremzede yurttaşlarımınız yarasını hep birlikte sardık. Biz imece kültürünü atalarımızdan öğrendik. Bu kadim kültürün temelinde zaten dayanışma ruhu var. Hemen bir kere daha esnafımız için harekete geçmemiz gerekiyor. Birbirimize ne kadar sahip çıkarsak öyle güçlüyüz. Biz belediye olarak bu sürecin başından beri elimizden gelen desteği gösterdik. Bugün de sorunlarının çözümüne minik de olsa bir katkımız olsun düşüncesiyle böyle bir yardım kararı aldık. Çorbada tuzumuz olsun istedik. Hayatı birlikte paylaşacağız, ihtiyacı olanın yanında olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Tam kapanmada vatandaşa yardım

İlkadım Belediyesi hem 17 günlük bütün kapanma sürecinde vefa takviye, bedava ulaşım ve sıcak yemek yemek gibi hizmetlerle vatandaşa yaşam desteği olacak. Başkan Demirtaş, bütün kapanma sürecinde rutin gerçekleştirilen belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra, 61 mahallede yaşayan bütün vatandaşlara ulaşıp, hiçbir vatandaşın mağdur olmaması için 7 gün 24 saat hizmette olacaklarını duyurdu. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Necattin Demirtaş, “Yaklaşık 14 aydır ülkemizde etkisini bildiren Korona virüs salgın ile uğraş de artık yeni bir safhaya geçiyoruz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı açıklamalar doğrultusunda yeni tedbirlerin uygulanmasına Perşembe günü itibariyle başlanacak. Biz de İlkadım Belediyesi olarak, gereklilik sahibi vatandaşlarımız ilk kez edinmek üzere, bize gereksinim duyan bütün vatandaşlarımızın yanında ve hizmetinde olacağız. Hastaneye gidecek olan vatandaşlarımıza bedava ulaşımı desteği öncelikle elde etmek üzere, dezenfekte ekibimiz hayat alanları ve ortak başvuru noktalarını ilaçlamasında, karantina altındaki vatandaşlarımıza sıcak yemek yemek uygulaması ve sokağa çıkmayan vatandaşlarımıza ihtiyaçlarının karşılanması gibi diğer rutin hizmetlerimiz aksatmadan ilçe halkımıza hizmet verme gayretinde olacağız” şeklinde konuştu. – SAMSUN

İlkadım'dan kahvehane esnafına 500 TL'lik para desteği
İlkadım'dan kahvehane esnafına 500 TL'lik para desteği
İlkadım'dan kahvehane esnafına 500 TL'lik para desteği
İlkadım'dan kahvehane esnafına 500 TL'lik para desteği

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir