İl Başkanı Naim Karataş 3 Mayıs Türkçülük Günü’nü kutladı

MHP Erzurum İl Başkanı Naim Karataş 3 Mayıs Türkçülük Günü nedeniyle anma mesajı yayınladı.

3 Mayıs Türkçülük Günü’nün anlam ve önemine dair mesaj yayımlayan ve Türk milletinin hedefinin ne olduğunu belirten MHP Erzurum İl Başkanı Naim Karataş “Türk milleti birliğinin, dirliğinin ve bölünmez bütünlüğünün savunucusudur. Önümüzdeki kasıt açıktır. Amaç; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği yolda, Başbuğ Alparslan Türkeş’in görüşleri ışığında, Bilge Liderimiz Devlet Bahçeli’nin dikte ve talimatları doğrultusunda çağlar üzerinden atlayarak ilimde, teknikte ilerlemek, bölgesinde ve dünyada sözü dinlenen büyük devlet almak, Türk medeniyetini her tarafta dirilterek dünyaya yargı ve nizam getirmektir. Bunu yapacak inanca ve güce sahibiz.

Bu duygu ve düşüncelerle bu hareketin öncüleri olan Başbuğumuz Alparslan Türkeş ve Hüseyin Nihal Atsız almak üzere, Necdet Sancar, Akıllı Velidi Togan, Hasan Ferit Cansever, İsmet Tümtürk, Hikmet Tanyu, Fethi Tevetoğlu, Mustafa Hakkı Akansel öncelikle edinmek üzere 3 Mayıs 1944’ün muhterem isimlerini, Türk milliyetçiliğinin simgeleşmiş yüzlerini, bununla birlikte aziz şehitlerimizi rahmetle anıyorum”

Bu özel günün kasıt ve önemi

“Bir asrı aşan zihin serüveni Türk milliyetçiliğinin neden olduğu gelişmeler bakımından hayati bir yeri yer alan 3 Mayıs 1944 ruhunun yıl dönümünü gururla yad ediyoruz. 3 Mayıs 1944; Merhum Hüseyin Nihal Atsız’ın haklı olduğu bir hukuksal süreci milliyetçi görünüm açısıyla sahiplenen vatanseverlerin Ankara Kamu meydanında toplanıp, Türk milletinin tarihi ve kültürel gerçekleriyle çelişen tezlere demokratik itiraz hakkını kullanarak tarih yazdığı gündür.

3 Mayıs Türk milleti için kara bir kir olan ‘Türkçülük-Turancılık’ davalarına aleyhinde hapse hükümlü edilen Türkçülerin, Milliyetçilerin mahkumiyetini ve dava mahiyetini kusur bulmak için Türk milletinin sokaklara döküldüğü gündür.Türk ve Türkçülük düşmanları şekil değiştirse de hafıza değiştirmemişlerdir. 3 Mayıs 1944’de Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey’in de aralarında bulunduğu 23 şuurlu milliyetçi; Türk milletinin fiziki ve manevi varlığına kast eden odaklara tarihi duruş göstermişler, unutulmayacak ders vermişlerdir.

Hainler Hala asırlık planlarını uygulamaya çalışmakta, Türk’ü ve Türkçülüğü imha etme heveslerine devam etmektedirler., Lakin bilinsin ki; Türk milletine sevdalı Türk milliyetçileri de 77 yıl önce olduğu gibi gerekirse tabutluklara girmeye hazırdır.

Türklüğün ebediyete dek ölümsüz kalabilmesi için çekemeyecekleri zulüm, ödemeyecekleri bedel yoktur. Bilinmelidir oysa, 77 sene önce, milletin ufkunu açtırmak, değerlerine sahip çıkmak için büyük bir mücadele sergileyen Türk milliyetçileri, “milli ve zeki siyaset” anlayışın sahipleri olarak, acilen yeniden milletin geleceğine ve demokrasiye karşın her türlü atak ve tavrın karşısındadır” ifadelerine yer verdi. – ERZURUM

İl Başkanı Naim Karataş 3 Mayıs Türkçülük Günü'nü kutladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir