İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan Samsunspor Futbol Kulübü Başkanı Yüksel Yıldırım hakkında suç duyurusu

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, şahsına, ailesine ve güvenlik teşkilatına karşın hakaret ettiği ve iftirada bulunduğu gerekçesiyle Samsunspor Futbol Kulübü Başkanı Yüksel Şimşek hakkında avukatları aracılığıyla kabahat duyurusunda bulundu.

YÜKSEL YILDIRIM NE DEMİŞTİ?

Adana Demirspor taraftarının sıcacık bakımlı stadyumlara girdiğini gösteren Yüksel Yıldırım, şu açıklamalarda bulunmuştu:

“TFF’ye de yazdım açık ve net: Ben taraftarımı içeriye alamıyorum, niçin Adana Demirspor her yere gizli dar giriyor? Süleyman Soylu’nun oğlu dediler, İçişleri Bakanı’nın oğlu dediler. Açıkça bunlar konuşuluyor. Emniyet müdürü önünde önünü ilikliyor dedi, başkanın. Bunlar söyleniyor. Cilalı dedim o zaman. Söyleyecek bir şey değil. Türk futbolu bitmiştir. Yüksek Şimşek’ın önünde kimse önünü iliklemiyor. Beni sallamıyor, takmıyor. Ben de istemiyorum zaten. Ama öbür taraf böyle konuşuyor. 5 bin birey Adana’da içeriye giriyor. Samsun’da sok bakalım 5 bin kişiyi içeriye. Biz içeriye soksak alacağımız cezanın haddi hesabı olmaz. Oraya da numaradan cezalar veriliyor. Kaç maçtır böyle gidiyor. İstanbulspor deplasmanında bile sokağa çıkma yasağı olmasına karşın taraftar alıyorlar. Hiçbirinde maske yok, sosyal mesafe yok. Ondan sonradan da tam kapanma deniyor. Şu Anda göreceğiz tam kapanmada neler olacak. Daima çifte standartlar, birileri torpilli. Onlar yapıyor biz yapamıyoruz. Biz yaparsak biz eşkıya, haydut oluyoruz. Kanunlara karşısında çıkmış oluyoruz. Onlar torpilli oluyor. Onlar bir yolunu bulmuş, minareye kılıf giydirmiş.”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan Samsunspor Futbol Kulübü Başkanı Yüksel Yıldırım hakkında suç duyurusu



Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir