Hes Kablo Kayserispor – Yukatel Denizlispor maçının peşinde

HES Kablo Kayserispor’un Süper Lig’in 38’inci haftasında evinde Yukatel Denizlispor’u 6-3 yendiği maçın ardındaki iki takım teknik direktörleri basın toplantısında konuştu.

Hes Kablo Kayserispor Teknik Direktörü Yalçın Koşukavak, “28 puanlı Denizlispor ve 35 puanlı Kayserispor bugün aleyhinde karşıya geldi. Matematiksel olarak rakibin de umutları vardı. Biz ev sahibiyiz. Uzun zamandır kazanamıyorduk. Bu durum oyuncular üstünde baskı ve gerginlik oluşturuyordu. Bizim mutlak kazanmamız gereken bir maçtı.  Ben Kayseri’ye geleli 48 saat oldu. Hazırlık anlamında kısıtlı bir vakit vardı. 3 günde bir maç yaptık. Oyuncularımıza oyuna sadakatlerinden dolayı teşekkür ederim. Bu 20 günlük bir yolculuk. Bu yolculuğun ilk aşaması burası idi. Fakat varış çok daha manâlı. Fazla kredi tüketmişiz. Oyunu geliştirmemiz gereken fazla yer var. O nedenle bundan sonraki maçlarımızı ligde kalma namına bütün gücümüzle çalışıp elimizden ne geliyorsa başaracağız. Bundan da kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

Yukatel Denizlispor Teknik Direktörü Ali Tandoğan ise, “Kaybettiğimiz bir maç var. Sonuca fazla üzüldük. Varını yoğunu ortaya koyan oyuncular namına üzüldüm. Şansız zamanlar geçiriyoruz. Oynaması gereken 5 tane oyuncumuz sakat. Maçta şansız şekilde kırmızı kart gördük. Vazgeçmemek gerekiyor. Ben hayatımda hiç vazgeçmedim. Oyuncularıma da Denizlispor forması yerlerde sürünmeyecek dedim. Küme düşmeyi kabul edebilirsiniz, fakat yiğitlik göstermeniz gerekiyor” diye konuştu.

– KayseriBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir