Hayatları 18 teker üzerinde hasret çekerek geçiyor

Türkiye’de ihracat ve nakliye sektörünün en kayda değer isimleri arasında yer alan tırcıların yaşamları hasretle geçiyor. Yurt içinde çalışan tırcılar ayda bir kaç gün evinde çocuk çoluğu ile yaşam geçirirken yurt dışına çalışanların hayatı ise hasretle geçiyor.

Türk ihracatının ve lojistik sektörünün sıcacık kahramanlarından biri olan tır şoförleri yollara meydan okusa da ara sıra hasrete yenik düşüyor. Kimi ailesinin kimi de yeni doğmuş bebeğinin hasreti ile yol alan tır şoförlüğünün kendine göre zorlukları olduğunu belirten 33 yaşındaki Ferhat Öçgüder, tır şoförlerinin bir gününü anlattı.

Kendisinin bu mesleğe babasına özenerek başladığını bildiren Ferhat Öçgüder, yıllık takriben 130 bin kilometre yol kat ettiğini belirterek evden daha çok vasıta içerisinde yaşadıklarını söyledi. Aracı yüklü olduğu için bir hafta önce dünyaya gelen oğlunu koklayıp memleketi Konya’dan yola çıktığını bildiren Öçgüder, “Kazancımız hamdolsun iyi karnımız doyuyor. Ama tır şoförlüğünün hasreti fazla şiddet. Arabada yiyor arabada çalışıyor ve arabada yatıyoruz. Fiilen hasret doymuş mir mesleği icra ediyoruz” dedi.

“Tuvalet ve duş da tasarlanmasını istiyoruz”

Taşıma sektöründe hizmet veren tır şoförlüğünün aile mesleği olmaya başladığını fakat bunun henüz yaygınlaşmadığını belirten Ferhat Öçgüder, “Bir Takım şoförler eşiyle birlikte seyri sefer yapıyor. Araçların her türlü donanım ve genişliği iki kişinin yaşamasına müsait. Tek can sıkıntısı tuvalet ve duş sorunu. Bu araçlarda bu can sıkıntısı da giderilirse aracımız dört dörtlük konut ve işyerine dönüşecektir” dedi. – AYDIN

Hayatları 18 teker üstünde hasret çekerek geçiyor
Hayatları 18 teker üstünde hasret çekerek geçiyor
Hayatları 18 teker üstünde hasret çekerek geçiyor
Hayatları 18 teker üstünde hasret çekerek geçiyor
Hayatları 18 teker üstünde hasret çekerek geçiyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir