Güvenli Olmayan provokasyon! 40 şahsiyet Ermeni grup, Türk aileye bıçak ve silahlarla saldırdı

Saint-Die-Des-Vosges’un Kellerman Mahallesi’nde yaklaşık 40 şahsiyet Ermeni bir grup, Türk ailenin evine girerek hamle gerçekleştirdi.

Aileden M.A, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 24 Nisan’da Ermeni bir kişinin A.Ç’nin oğlunun üzerine arabayla sürdüğünü, ardındaki ikisinin arasında çekişme yaşandığını belirtti.

40 KİŞİLİK ERMENİ GRUP SALDIRDI

Bu olayın üzerine Ermeni kişilerle görüştüklerini ve olayı tatlıya bağlandıklarını düşündüklerini ifade eden M.A, ancak dün yaklaşık 40 karakter Ermeni bir grubun, kuzeni olan A.Ç’nin ailesinin evine girerek ellerinde beyzbol sopası, bıçak ve demirlerle saldırdıklarını söyledi. M.A, saldırganların ellerinde silahın da bulunduğunu kaydetti.

4 YARALI VAR

Olayda 4 kişinin yaralandığını, bunlardan birinin kafatasında 3 çatlağın oluştuğunu aktaran M.A, 3 kişinin hastaneye kaldırıldığını ve birinin ameliyat edildiğini belirtti. Hem Ermeni grubun, olay yerinden ayrılırken dışarda silahla havaya ateş açtığı öğrenildi.

GRUBUN İÇİNDE KARABAĞ’A GİDEN BİRİ DE VAR

Ermeni grubun içinde geçen sene sonbaharda Azerbaycan ile Ermenistan arasında çatışmaların yaşandığı Dağlık Karabağ’a giden bir kişinin de yer aldığı belirtiliyor.

Tehlikeli provokasyon! 40 kişilik Ermeni grup, Türk aileye bıçak ve silahlarla saldırdı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir