Gönül Elçisi Uluslararası İnsani Destek Derneği, Uganda halkına umut oluyor

Kahramanmaraş merkezli Gönül Elçisi Milletlerarası İnsani Yardım Derneği, hayata geçirdiği “Babasız Gülerse Dünya Güler” projesi kapsamında Uganda’da kurban kesimi ve 10 bin elif cüzü dağıtımı gerçekleştirecek.

Derneğin Genel Başkan Yardımcısı ve Genel Sekreteri Cuma Demirdelen, yaptığı yazılı açıklamada, yurt dışı programları çerçevesinde Uganda’da Kurban Bayramı’nın birinci günü bağışlanan kurbanların kesiminin yapılacağını, bununla beraber mektep, medrese, yetimhane ve camilerde 10 bin elif cüzü dağıtacaklarını belirtti.

Derneğin Afrika coğrafyasında yaptığı faaliyetlerle alan halkına umut olmaya devam ettiğini aktaran Demirdelen, şunları kaydetti:

“Türkiye olarak iyilikseverlik anlamında dünyanın en eli bol ülkesiyiz. Dünyanın neresinde olursa olsun mazlum kardeşlerimizi yalnız bırakmıyoruz. Merhametin merkezi ülkemizde, bu mazlum insanlara kucak açmak, destek eli uzatmak hepimizin insanlık borcudur. Afrika’da yer alan ve Müslümanların yaşadığı bölgelere, tespitlerimiz doğrultusunda manevi duygularımızı daha da zenginleştirmek için destek vermeye devam ediyoruz. Kurban Bayramı’nın birinci gününde Uganda’da kardeşlerimizle kucaklaşacağız.”

Kur’an-ı Kerim’i basit öğrenmenin yolunun elif cüzünden geçtiğini kaydeden Demirdelen, Türkiye’ye ve İslam dünyasına umut bağlayan alan halkına takviye gerçekleştirmek isteyenleri projeye destek vermeye beklediklerini açıklama etti.

Demirdelen, yapılan bağışların video kayıtlarının alındığını ve hayır sahiplere de ulaştırıldığını belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir