Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Fen Bilimleri Koleji aralarında işbirliği protokolü imzalandı

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Fen Bilimleri Koleji Kurumları aralarında yapılan İş Birliği Protokolünü Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı ile Fen Bilimleri Koleji Kurumları Müdürü İbrahim Şenses imzaladı.

Bu protokol ile; Milli ve uluslararası alanda ülkemizi temsilci ve ödül bölge başarılı sporcuların Fen Bilimleri Koleji (Özel Fen Bilim Ortaokulu, Özel Kayseri Fen Bilimleri Anadolu Lisesi) kurumlarında yüzde 100 burslu olarak eğitim görmeleri, eğitim-öğretim süreçlerinin sporcuların ihtiyaçlarına göre düzenlenmesi, öğrencilerin bireysel, sosyal ve sportif gelişimlerinin sağlanması amaçlanmıştır. Olimpik veya paralimpik spor dalları yarışmalarında son 2 sene içinde altın, gümüş ve bronz madalya aldığı Bakanlık göre belgelendirilen sporculara Fen Bilimleri Koleji Okullarını seçim etmeleri halinde bahşedilen kontenjanlar kapsamında, sınıflarını dinmek ve spor yaşamlarına sürdürmek kaydıyla diplomalarını alıncaya kadar %100 eğitim bursu verilecektir.

Bu protokol, Sporun ve sporcunun gelişmesi açısından tartma arz ederken spor mu okul mu ikilemini de ortadan kaldıracaktır. – KAYSERİ

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Fen Bilimleri Koleji arasında işbirliği protokolü imzalandı
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Fen Bilimleri Koleji arasında işbirliği protokolü imzalandı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir