Gelibolu mobil müzesi Niğde’de

Gelibolu mobil müzesi Niğde’de

NİĞDE – Kültür ve Turizm Bakanlığına emrindeki Çanakkale Savaşları ve Gelibolu Tarihi Bölge Başkanlığınca “Al Sancağın Dalgalandığı Her Yerdir Çanakkale” sloganıyla Ankara’dan yola çıkan mobil müze, Niğde’de ziyaretçileriyle buluştu.

Çanakkale Savaşları’ndaki kahramanlıkların ve yaşananların vatandaşlara anlatılması nedeniyle Türkiye turuna meydana çıkan tır, 79’uncu durağı Niğde’de Ömer Halisdemir Meydanı’na park etti.

Ziyaretçiler tıra, yeni müşteri koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında gruplar halinde alındı.

Çanakkale Savaşları Mobil Müze Projesi Organizasyon Koordinatörü Engin Karataş, gazetecilere, mobil müzenin iki gün baştan başa ziyaret açık olacağını belirterek, şunları söyledi: “Buradan daha sonra normalde Kayseri ve Nevşehir olarak programımıza devam edecektik lakin pandemi kısıtlamaları nedeniyle bu illerimizi ikinci turumuza bıraktık. Son ilimiz olarak şimdi Niğde’de bulunuyoruz. Müzede yedi öbür vitrinde Çanakkale savaşları anlatılıyor. Bu vitrinlerde savaş eserleri, belgeseller, görseller bulunuyor. Dış seslerle ambiyans bütünlüğü sağlanarak Çanakkale Savaşları Niğde halkına anlatılıyor.

Gelibolu mobil müzesi Niğde'de
Gelibolu mobil müzesi Niğde'de
Gelibolu mobil müzesi Niğde'de
Gelibolu mobil müzesi Niğde'deBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir