Ganyan bayisini kahvehaneye çevirdi, 4 bin 50 lira suç oluşturan yedi

Ganyan bayisini kahvehaneye çevirdi, 4 bin 50 lira cinayet yedi

Kırıkkaleli esnaf ayaklanma etti: “Herkes kapatsın, yoksa bu virüs 10 sene sürecek”

KIRIKKALE – Kırıkkale’de korona virüs tedbirlerini ihlal ederek ganyan bayisini kahvehaneye çeviren işletmeye 4 bin 50 lira idari para cezası uygulandı.

Korona virüs risk değerlendirme haritasına tarafından “kırmızı” renk ile “çok yüksek” iller kategorisinde bulunan Kırıkkale’de, salgınla mücadelenin daha etkin sürdürülebilmesi için binin üstünde görevli teftiş yaptı. Kırıkkale Valiliği koordinesinde İl Salgın Kontrol Merkezi Uzmanları, HES kodu, maske ve mesafe kontrollerini gerçekleştirdi. Ekipler, kısmi kapanma sürecinde hizmet vermemesi gereken işletmelere karşın de kontrol yaptı. Kentin en işlek caddelerinde HES kodu sorgulaması yapıldı. Kısıtlama nedeniyle 65 yaş ve üzeri vatandaşlar uyarılarak evlerine gönderildi.

Yenidoğan Mahallesi’nde Covid-19 tedbirlerini ihlal ederek ganyan bayisini kahvehaneye çeviren bir işletmeye 4 bin 50 lira idari para cezası uygulandı. Ekipler, yeniden benzer mahallede bulunan bir kıraathaneye hakim yaptı. Tip kabul ederek tedbirleri ihlal eden işletme sahibine de 4 bin 50 lira suç oluşturan kesildi.

“Arkadaşlara rica ediyorum herkes kurallara uysun”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı doğrultusunda iki tane dere ocağını kapattığını bildiren Yener Keleş, “Benim iki tane akarsu ocağım var müşterek. Cumhurbaşkanımın talimatı doğrultusunda ben dükkanlarımı kapattım. Cümbür Cemaat kapatsın kimse kaçak meslek yapmasın. Bunu söylemekle biz yalaka falan değiliz. Yalnızca eğer bu konmuş olan kural varsa bu kurala uyalım biran önce bu illetten kurtulalım. Bu illetten kurtulmazsak bu virüs 3, 5, 10 sene daha gidecek. Biz kapattık kurallara uyduk. Diğer arkadaşlarda lütfen rica ediyorum bu kurallara uysun. Bu işten Allah’ın izniyle kurtulalım” dedi.

Ganyan bayisini kahvehaneye çevirdi, 4 bin 50 lira ceza yedi
Ganyan bayisini kahvehaneye çevirdi, 4 bin 50 lira ceza yedi
Ganyan bayisini kahvehaneye çevirdi, 4 bin 50 lira ceza yedi
Ganyan bayisini kahvehaneye çevirdi, 4 bin 50 lira ceza yediBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir