Ev ve meslek yerinden sigara, altın ve para çalan hırsızlar yakalandı

Kırıkkale’de meslek yeri ve evden yüklü miktarda hırsızlık yaptığı belirlenen 3 kişi yakalandı. Gözaltına alınan şahıslardan biri tutuklanırken 2’si elektronik kelepçe takılarak adli denetleme şartıyla salıverildi.

İl Güvenlik Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ile Aranan ve Kayıp Şahıslar Büro Amirliği ekipleri, kentteki hırsızlık olaylarının engellenmesi ve faillerin yakalanmasına karşın çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda Çalılıöz Mahallesinde yer alan bir meslek yerinden 6 bin TL değerinde sigara ve 13 bin TL değerindeki altınların çalınması olayı üstüne alıştırma başlatıldı. Elde edilen bulgular neticesinde hırsızlık zanlısının M.T. olduğu belirlendi. Gözaltına alınan kişi, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Ayrıca Yenimahalle bulunan ikametten 19 bin 950 TL para ve 22 bin TL değerindeki altınların çalınması olayının şüphelilerinin R.A. ve T.A. olduğu tespit edildi. Söz konusu şahıslar yakalanarak gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin peşinde adli mercilere sevk edilen şahsılar, elektronik kelepçe takılarak adli denetim şartıyla özgürlük bırakıldı. – KIRIKKALE

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir