Esnaf Odalarından halka, lokal işletmelerden alışveriş yap çağrısı

Esnaf Odalarından halka, lokal işletmelerden alışveriş yap çağrısı

KIRŞEHİR – Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, halka lokal esnaftan alış veriş yap çağrısında bulundu.

Pandemi döneminden negatif etkilenen ve zincir marketlerin haksız rekabeti aleyhinde çaresiz kaldığı ileri sürülen yerel esnaf için “Esnafına Sahip Çık Kırşehir” kampanyası başlatıldı.

Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği göre başlatılan kampanya ile vatandaşların minik esnafa yardım olması ve alışverişini minik esnaftan yapması için çağrıda bulunuluyor.

Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği hazırladığı kliplerle daha pozitif vatandaşa ulaşarak alışveriş davetini her fırsatta yineliyor.

Pandemi döneminde çoğu meslek yerinin kapalı kalması ya da alıcı kabul edemeyerek idareli anlamda sekteye uğramasının bütün şehri etkileyeceğini belirten Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk, “Pandemi koşulları aşağı hesaplı olarak en büyük darbeyi esnaflarımız aldı. Bazı esnaflarımız meslek yerini açamadı. Birçok esnafımız meslek yerini açsa da tip kabul edemedi. Birlik ve beraberliğe en fazla gereklilik duyduğumuz bugünlerde vatandaşlarımızı lokal esnafa desteğe ziyafet ediyorum. Esnafımıza en büyük desteğimiz alışverişlerimizi zincir marketler yerine onlardan yapmamız olacaktır. Özellikle alışveriş yoğunluğunun yaşandığı Ramazan ayında evimizin ihtiyaçlarını lokal esnaftan giderelim.” Diye konuştu.

Minik esnafın tekrar tekrar halkın da yanında olduğunu aktaran birlik başkanı Öztürk, “Minik esnaf, fiziki sıkıntınız olduğunda size takviye çıkar, veresiye verir. Düğününüze, cenazenize ufak esnaf gelir. Yeri geldiğinde anahtarınıza, eşyalarınıza hatta çocuğunuza bile gözü gibi bakar. Onlar bugüne değin bize yardım oldular, hemen esnafımıza desteğimizi hissettirme zamanıdır”dedi.

Esnaf Odalarından halka, yerel işletmelerden alışveriş yap çağrısı
Esnaf Odalarından halka, yerel işletmelerden alışveriş yap çağrısı
Esnaf Odalarından halka, yerel işletmelerden alışveriş yap çağrısı
Esnaf Odalarından halka, yerel işletmelerden alışveriş yap çağrısıBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir