Eski sevgilisinin uygun olmayan görüntülerini yayan sanıktan pes dedirten savunma: 18’den büyük sanıyordum

Üniversite öğrencisi N.P., eski erkek arkadaşı H.G.’nin uygunsuz görüntülerini cep telefonu kamerasıyla gizli gizli çekerek, şantaj yaptığı ve arkasında sosyal medya hesabından yayınladığı iddiasıyla geçen yılın Haziran ayında savcılığa suç duyurusunda bulundu. H.G. hakkında, Mersin 21’inci Asliye Canice Mahkemesi’nde ‘müstehcenlik’ suçundan dava açıldı. Davanın birincil duruşmasına, askerlik görevini yerine getiren H.G. katılmadı. Görüntüleri yaymasında muavin olduğu bahis edilen M.K.’nin ikinci duruşmada hazırlanmış edilmesine karar verilip, duruşma ertelendi.

“BİRDEN FAZLA VİDEO ÇEKTİM”

Davanın ikinci duruşmasına ise tutuksuz sanıklar H.G. ve M.K.’nin yanı sıra tanık olarak N.P.’nin annesi A.T. ile taraf avukatlar katıldı. Duruşmada laf bahşedilen davalı H.G., laf konusu görüntüleri N.P.’nin rızası ile çektiğini öne sürerek, “Videoyu kendisine göndermemi istedi. Ben de gönderdim daha sonra telefonumdan sildim. Bu şekilde videoları pat diye arti çektim arkasından aramız bozuldu, terketmek istedim. Bana olan davranışları değişti, köyüme gelerek, bıçakla saldırdı. Ben kesinlikle videoları kimseyle paylaşmadım. O dönem yaşının 18’den büyük olduğunu sanıyordum” dedi.

Eski sevgilisinin uygunsuz görüntülerini yaydığı öne sürülen sanık: 18'den büyük sanıyordum

“OTOMATİK OLARAK GALERİYE KAYDOLUYORMUŞ”

Duruşmada M.K. ise “Takriben 2 sene önce adını bilmediğim, tanımadığım birisi tarafından WhatsApp uygulaması üzerinden N.P.’nin çıplak fotoğrafı bana gönderildi. Gönderen birey bana ‘Senin arkadaşın da böyle çıktı, dikkatli ol’ diye mesaj yolladı. Ben mesajları sildim fakat otomatik olarak fotoğraflar galeriye kaydoluyormuş. Telefondaki sorunlar sebebiyle fotoğrafları fikir kartına kopyalamıştım, o da arada kaybolmuş. H.G., N.P. ile ilgili deliller aradığını söyledi. Ben de galeriyi yoklama edince o fotoğrafları bulup verdim. Ben delil olarak kullanması için bir tane fotoğraf verdim” diye konuştu.

Eski sevgilisinin uygunsuz görüntülerini yaydığı öne sürülen sanık: 18'den büyük sanıyordum

“BİRLİKTE OLMAZSAN AİLENE SÖYLERİM” DEMİŞ

Davada tanık olarak dinlenen N.P.’nin annesi A.T. ise “Kızım bir gece evde sanıklarla telefonla görüntülü olarak tartışıyordu. H.G.’nin kızıma ‘Eğer benimle birlikte olmazsan senin bütün görüntülerini ve fotoğraflarını ailene söylerim’ diyordu. Olaydan sonradan kızım içine kapandı. Benimle bile konuşmuyordu. Psikolojisi bozuldu” dedi.

Tarafları dinleyen duruşma heyeti, eksiklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi. Mahkeme keza N.P.’nin suçtan hasar gördüğüne kanaat getirerek, davaya katılma talebini kabul etti.

Eski sevgilisinin uygunsuz görüntülerini yayan sanıktan pes dedirten savunma: 18'den büyük sanıyordumBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir