Eşiyle tartışan esnaftan “Dağ” gibi özür

Samsun’da kendisi gibi esnaf olan eşiyle tartışan Suat Dağ, 2 aydır kendisiyle konuşmayan eşinden sokağa astığı dev pankartla özür diledi.

Suat Dağ (38), kendisi gibi esnaf olan eşi Menekşe Dağ ile tartıştı. Gururu kırılan kadın eşiyle küstü ve bambaşka yaşamaya başladılar. 2 ay her tarafında eve gidemeyen ve yalnızca kızını gören Suat Dağ, yan yana olan dükkanlarında da eşiyle görüşmedi. Yaptığı hatanın farkına varan Suat Dağ, arkadaşlarıyla birlikte bir organizasyon düzenleyerek müzisyenler eşliğinde sokağın tam ortasına 10 metre uzunluğunda, 5 metre genişliğinde dev bir özür pankartı astırdı. “Seni ne değin sevdiğimi, sensiz geçen zamanda anladım. Beni affet” yazılı pankart, Suat Dağ’ın eşiyle arasındaki buzları da eritti.

“Pankartı astığım için yok, eşimi üzdüğüm için pişmanım”

Eşini çok sevdiğini ve pankart astığı için utanmadığını dile getiren Suat Dağ, “Eşimi çok kırdım ve üzdüm. Bunun için bir şeyler yapmam gerekiyordu. Benim de aklıma sokağa pankart asmak geldi. Sonuç ilişkimize olumlu yansıdı. Samsun’da dün bir eş cinayeti yaşandı. Bu çok can sıkıcı bir durum. Maalesef ülkemizde az kalsın her gün bu tür olaylara rastlıyoruz. Hiç tasvip etmiyoruz. Her şeyin herhalde bir çözümü vardır. Barışmak için sürprizler yapılsa daha iyi olur. Pankartın asılı kalması için birkaç gün daha iznimiz var. Pankartı astığım için değil, eşimi üzdüğüm için pişmanım. Pankartı icabında Samsun’un her sokağına asarım. Hiç pişman değilim” dedi.

“Gururum kırıldığı için Suat’ı affetmeyi düşünmüyordum”

Eşinin yaptığı jest karşı daha artı küs kalamadığını ifade eden Menekşe Dağ ise, “Bu durum herkese bir ders olsun. Eşim beni fiilen fazla üzdü. 2 ay boyunca bu süreçte ayrı yaşadık. Bölünme aşamasına bile geldik. yine de kendisine teşekkür ederim, bana kendini affettirdi. İnşallah bundan sonrası güzel olur. 1,5 yaşında bir kızımız var. Bu olayın gerisinde daha güzel başlangıçlar yapacağımızı düşünüyorum. Eşimin özür pankartı bizzat bir ömür boyu kalsın isterim. Bir gündür kadın olarak çok mutluyum. Pankart olayından önce gururum çok kırıldığı için affetmeyi elbette düşünmüyordum. Lakin acilen yaptıkları için kendisini affettim. 2 aydır ayrı yaşadık. Kızımı fark etti lakin evime giremedi. 2 ay sonradan ilk olarak bundan sonra benzer evde oturacağız” diye konuştu.

“Dayak ve suç oluşturan kadınlara yapılmayacak bir tutumdur”

Samsun’da yaşanan bayan cinayeti ve eski eş şiddeti olaylarına da değinen genç kadın, “Sonuçta ilişkiler iki kişi ile başlıyor, iki kişiyle de biter. Bir insanın dediği olmadı diye diğer bir kadını katletmek, bu da Samsun’da kısa sürede dayak olayından sonra yaşadığımız ikinci bir durum. Bir şey olmuyorsa çok zorlamaya gerek değil. Biz de ayrılık sürecinde bir yol bulamayabilirdik, ayrıla da bilirdik. Bir tane de kızımız var. Dayak, ceza gibi olaylar kadınlara yönelik yapılmayacak bir tutumdur. Eşler karşısında tarafın mutluluğunu gözetirlerse eğer her şey daha hoş olur. Sırf tek yanlı düşünüldüğünde rakip hasar görebiliyor. Kadınlar erkeklere bir emanettir. Bu emanete sahip çıkıp hasar verilmemesi gerekiyor. Olan çocuklarımıza ve kadınlarımıza oluyor” biçiminde konuştu.

2018 yılında evlenen Menekşe ve Uğur Dağ çiftinin bu evlilikten Liya isminde 2 yaşında bir kız çocukları bulunuyor. – SAMSUN

Eşiyle tartışan esnaftan Dağ gibi özür
Eşiyle tartışan esnaftan Dağ gibi özür
Eşiyle tartışan esnaftan Dağ gibi özür
Eşiyle tartışan esnaftan Dağ gibi özür
Eşiyle tartışan esnaftan Dağ gibi özür

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir