En başarılı belediye başkanları’ anketinde Başkan Koştu 30 ilçede 5.’nci sırada

Anket sonuçlarına kadar İzmir’in 30 ilçesi arasında Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, 5.’nci sırada yer aldı. İzmir’in büyük ilçeleri aralarında Başkan Koştu’nun 5.’nci sıraya kadar çıkması ilçede sevinçle karşılandı. Son iki yılda her alanda adından sık sık laf ettiren Bergama, Belediye Başkanı Hakan Koştu’nun vizyon projeleri ile Kuzey Ege’den parlayan bir yıldız olmaya devam ediyor.

Ülke genelinde yaptığı önemli anketlerle tanınan SONAR’ın 1 Şubat – 15 Nisan tarihleri aralarında, 20 büyükşehirin 8’inde yüz yüze, 12’sinde ise telefon yöntemiyle gerçekleştirdiği anket aynı zamanda ilçeleri de kapsıyor. İzmir’deki 30 ilçe sonuçlarının da yer aldığı ankette ilçeler bazında Koronavirüs ile mücadelede Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, Çiğli, Buca, Seferihisar, Bornova’dan sonra yüzde 63,4 oy alarak 5’nci sırada yer aldı. Anket sonuçlarının değerlendirilmesinde Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu’nun İzmir’in büyük ilçeleri aralarında 5’nci sırada yer alması dikkat çekici bir şart olarak değerlendirildi.

BERGAMA KUZEY EGE’DEN İZMİR’İ KAPSAYACAK ŞEKİLDE PARLAMAYA DEVAM EDİYOR

Göreve geldiği ilk günden tarihi kent Bergama’nın sadece esas belediyecilik hizmetleri alanında yok, her alanda gelişmesi için gayretler sarf eden Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu’nun yaptığı bu başarılı araştırmalar, önümüzdeki süreçte Bergama’nın Kuzey Ege’den parlayan bir yıldız olarak bütün İzmir’i kapsayacak gelişmelere lokomotif olacağı şeklinde yorumlanıyor. İzmir-Bergama Otoyolu’nun hizmete açılması, İzmir-İstanbul Otoyolu’nu kullananlardan Bergama’ya uğrayanların sayısındaki artma, Kuzey Ege Çandarlı Limanı’nı çalışmaları, Batı Anadolu Özgür Alan çalışmaları, Bergama Organize Sanayi Bölgesi’ne yatırımcı ilgisinin artması Bergama’nın İzmir’de parlayan bir mücevher olduğu sonucunu ortaya çıkarıyor.

SIRA KADINSI BİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI

Bergama’da son zamanlarda ortaya meydana çıkan tüm bu gelişmelerde Belediye Başkanı Hakan Koştu’nun sıra dışı olarak nitelendirilen belediye başkanlığı anlayışının etkin bir rol oynadığına çeşitli çevrelerce uyarı çekiliyor. Sadece esas belediyecilik hizmetlerini peşine düşüp takip eden bir belediye başkanlığı modelinin üzerinde gayretleri bulunan bir ayağı Ankara’da bir ayağı Bergama’nın her sokağında, kırsal mahallesinde halkın içinde olan Başkan Koştu, iki yılda ilçesine yaklaşık 300 milyon lira bedel (TOKİ 57 milyon, Doğalgaz 70 milyon, Selinos Projesi 51 milyon, KYK Öğrenci Yurdu 27 milyon, Millet Bahçesi yaklaşık 72 milyon, Restorasyonlar 8,5 milyon, Yollar için yapılan araştırmalar 6 milyon, İş makinesi ve araç alımları için 7 milyon TL. edinmek üzere toplam 298,5 milyon TL.) yatırımla Bergama’yı buluşturdu. Yerel idare olarak asli görevlerden birisi olan ‘lokomotif olma görevini’ en iyi şekilde yapan Başkan Koştu’nun bu yönü Bergama’yı bir çekicilik merkezi haline getirmeye devam ediyor.

En başarılı belediye başkanları' anketinde Başkan Koştu 30 ilçede 5.'nci sırada

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir