Elbistan Ahali Ekmek Fabrikası’nda jurnal imal 10 bin adede çıktı

Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde belediye bünyesinde etkinlik belirten Ahali Ekmek Fabrikası’nda ramazan pidesi 1 liraya satılırken; günlük imal de yüzde 50 artırılarak 10 bin adede çıkarıldı.

Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, halk müziği ekmek fabrikasında incelemelerde bulundu. Ekmek ve ramazan pidesi üretimini uygun gören Başkan Gürbüz, büfeden ekmek almaya gelen vatandaşların da görüşlerini dinledi.

Başkan Gürbüz, burada yaptığı değerlendirmede, ekmeklerin hijyen kurallarına tam riayet edilerek üretildiğine dikkati çekti.

Türkiye’nin en kaliteli ve idareli ekmeğini satışa sunduklarının altını çizen Başkan Gürbüz, Irk Ekmek Fabrikası’nda üretilen ekmeğin yüzde 50’sinin de sıcacık gelirli vatandaşlara ücretsiz dağıtıldığını hatırlattı.

Halk ekmek fabrikasının sosyal belediyecilik anlayışı ile hareket ettiğini anlatan Başkan Gürbüz, “Fabrikamızda ramazan ayı ile birlikte 7 bin 500’den 10 bin adede çıkarıldı. Elbistan Belediyesi Halk Ekmek Fabrikamızda Türkiye’nin en nitelikli ve idareli ekmeğini sunuyoruz. Ekmeğimizi yüzde 50 oranında artırdık. Ramazan pidesini vatandaşlarımıza piyasa fiyatının 4’te 1 fiyatıyla sunuyoruz” dedi.

Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, “Vatandaşımızın ramazanı daha sağlıklı ve özellikle temel bir gıda maddesi olan ekmeği daha ekonomik fiyatla ulaşmasını sağlamayı amaçlıyoruz. Bunu yaparken de diğer esnaflarımızı düşünerek bir piyasa ekonomisi içerisinde denge oluşturmaya çaba gösterdik. Ürettiğimiz ekmeklerin yüzde 50’sini özellikle bakımlı gelirli mahallelerimizdeki vatandaşlarımıza bedava veriyoruz. Ramazan baştan başa da buna devam edeceğiz. Devletin bütün imkanları vatandaşın en çok gereklilik hissettiği yerde onun için seferber etmesi gerekir. Biz de bu anlayışla üretmiş olduğumuz halk müziği ekmeği en nitelikli ve yerinde bir şekilde ulaştırmayı bir atama biliyoruz” ifadelerini kullandı. – KAHRAMANMARAŞ

Elbistan Halk Ekmek Fabrikası'nda günlük üretim 10 bin adede çıktı
Elbistan Halk Ekmek Fabrikası'nda günlük üretim 10 bin adede çıktı
Elbistan Halk Ekmek Fabrikası'nda günlük üretim 10 bin adede çıktı
Elbistan Halk Ekmek Fabrikası'nda günlük üretim 10 bin adede çıktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir