Diyarbakır Valisi Karaloğlu, merkez ilçelerde yapımı sürekli yol çalışmalarını uygun inceledi

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediyesinin merkez Kayapınar ve Bağlar ilçelerinde devam eden yol üretim yenileme ve düzenleme çalışmalarını denetledi.

Büyükşehir Belediyesi Yol Üretim Bakım ve Altyapılar Koordinasyon Daire Başkanlığının şehir merkezinde başlattığı onarım ve düzenleme çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

Ekipler, yeni müşteri koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri dahilinde uygulanan “bütün kapanma” sürecinde eksilen trafik yoğunluğundan faydalanarak merkez Kayapınar ilçesi Mahabad Bulvarını Diclekent Bulvarına bağlayan Dünya Kavşağı’nda düzenleme çalışmalarına başladı.

Kavşakta yapılan çalışmaları ve Bağlar ilçesinde yenileme çalışmaları sürekli Evrim Alataş ve Siverek caddeleriyle ilgili tahlil yapan Karaloğlu, yetkililerden bilgi aldı.

Karaloğlu, sıcak asfalt serme çalışmaları tamamlanan Evrim Alataş Caddesinde bir lahza önce kaldırım, refüj ve ışıklandırma sistemlerinin yapılması için talimatlar verdi.

Çalışmaların hoş bir şekilde devam ettiğini açıklayan Karaloğlu, “Diyarbakır’ımızda problemli sokak, bulvar, kavşak kalmayana kadar çalışmalarımız devam edecek inşallah.” dedi.

Denetimlerde Karaloğlu’na, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Ayhan Kardan ve daire başkanları eşlik etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir