DİYARBAKIR – Diyarbakır annelerinden çocukları dağa kaçırılan Muş’taki ailelere destek

Diyarbakır anneleri, dağa kaçırılan çocukları için HDP İl Başkanlığı binası önündeki evlat nöbetini kararlılıkla sürdürüyor.

Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumluluk sahibi tutan Diyarbakır annelerinin 3 Eylül 2019’da başlattığı oturma eylemi 596. gününde devam ediyor.

Aileler, dağa kaçırılan çocukları için Muş’ta HDP İl Başkanlığı önünde oturma eylemi yapan ailelerle görüntülü görüştü. Görüşmede, aileler, oturma eylemini sonuna kadar sürdüreceklerini belirtti.

Annelerden Ayşegül Biçer, görüşmenin gerisinde yaptığı açıklamada, Doğu ve Güneydoğu illerinde çocukları dağa kaçırılan aileler olarak terör örgütü PKK’ya boyun eğmediklerini söyledi.

Evlatlarını istediklerini ve eylemlerinde ardına kadar kararlı olduklarını ifade eden Biçer, “Hakkımız olan evlatlarımızı onlardan söke söke alacağız. Muş, Van, Hakkari, Şırnak, Diyarbakır ve hatta Almanya’da birlik birliktelik içerisinde PKK ve HDP’yi bitirmeye karar verdik.” dedi.

Muş’taki ailelere de takviye verdiklerini dile getiren Biçer, salgından nedeniyle bu kente gidemediklerini, lakin gönüllerinin onların yanına olduğunu belirtti.

Biçer, Muş’ta da diğer illerde olduğu gibi eylem yapan ailelerin sayısının her geçen gün artacağını açıklama etti.

Aileler daha sonra terör örgütü PKK ve HDP aleyhine sloganlar attı.

DİYARBAKIR - Diyarbakır annelerinden çocukları dağa kaçırılan Muş'taki ailelere destek
DİYARBAKIR - Diyarbakır annelerinden çocukları dağa kaçırılan Muş'taki ailelere destek
DİYARBAKIR - Diyarbakır annelerinden çocukları dağa kaçırılan Muş'taki ailelere destek
DİYARBAKIR - Diyarbakır annelerinden çocukları dağa kaçırılan Muş'taki ailelere destekBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir