DİTİB’den Ukrayna’ya ramazan yardımı

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB), ramazan dolayısıyla Ukrayna’da 1000 ihtiyaç sahibi aileye ramazan paketi ulaştırdı.

DİTİB’den yapılan açıklamaya kadar, Ukrayna Kırım Tatarları Dini İdaresi Müftüsü Haydar Rüstemov, Türkiye Diyanet Vakfı Koordinatörü İsa Yaykın’ın da katıldığı yayılma organizasyonunda, iki gün her tarafında Kiev ve çevresindeki 6 şehirde yaşayan 1000 gereklilik sahibi aileye yiyecek paketi dağıtıldı.

Kuzey Bavyera Eyaleti DİTİB Dini Danışma Kurulu Başkanı Fuat Gökçebay ve Eyalet Birliği Başkanı Birliği Başkanı Hasan Aslan, DİTİB’in ramazan boyunca yürüttüğü takviye faaliyetleri dahilinde Kiev’de takriben 100 kişinin bakkal veresiye defterini da satın alarak borçlarını ödedi.

Kırım Müftülüğüne emrindeki eğitim kurumlarında öğrenimlerine sürekli yetim çocukların 1 yıllık eğitim masraflarını üstlenen Kuzey Bavyera DİTİB Eyalet Birliği, ramazan münasebetiyle yetim öğrencilere ve gereklilik sahibi ailelere nakdi yardımda bulundu.

“İhtiyaç sahibi insanlara ulaştırmanın mutluluğunu yaşıyoruz”

DİTİB teşkilatının destek faaliyetlerinin ramazan baştan başa dünyanın 30 farklı ülkesinde devam ettiğini vurgulayan Gökçebay, şunları kaydetti:

” Almanya’daki kardeşlerimizin zekat ve fitre bağışlarını buradaki ihtiyaç sahibi insanlara ulaştırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. DİTİB’e teslim edilmiş her itimat büyük bir özenle gerçek sahiplerine ulaştırılıyor. Bu yardımları yapan ve vesile olan herkesten Allah razı olsun. bu arada emanetlerini teşkilatımıza teslim eden cemaatimize ve iyiliksever insanlarımıza teşekkür ediyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir