Depremzedelere gıda ve hijyen desteği

Türk Kızılay Malatya Şubesi kadar deprem bölgesinde yaşayan vatandaşlara yiyecek ve hijyen paketi verildi.

Battalgazi ilçesine tabi Bulutlu Mahallesi’nde konteynır evlerinde oturan depremzedelere, zelzele bölgesinde yaşayanlara yiyecek ve hijyen paketi verildi. Konteynır evlerinde yaşayanlara takviye programına, Türk Kızılay Malatya Şube Başkanı Ramazan Asilzade, Kadın Kolları Malatya Şube Başkanı Fatoş Şahin, Gençlik Kolları Başkanı Furkan Derman ve Kızılay gönüllüleri katıldı.

“İhtiyaç sahiplerinin yanında olmaya devam edeceğiz”

Ramazan Ayında gereksinim sahibi aileleri ve depremde mağdur olanların yanına olmaya devam edeceklerini ifade eden Türk Kızılay Malatya Şube başkanı Ramazan Asilzade, “Ramazan ayına buruk girdik. Korona virüs salgını nedeniyle Dünya ve Türkiye gündemini sarsan Pandemi, Ramazan ayını buruk geçirmemize niçin oldu. Türk Kızılay Malatya Şubesi olarak tekrar tekrar vatandaşlarımızın yanındayız ve yardım vereceğiz” dedi.

Asilzade, pandemi nedeniyle toplu iftar yemekleri olmadığı için sokağa çıkma kısıtlaması sebebiyle gereklilik sahibi vatandaşlara, Malatya Valiliği, Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Türk Kızılay Malatya Şubesi olarak 65 yaş üstü ve yetimler, öksüzler ve gereksinim sahibi alilere jurnal 4 bin sıcak AŞ dağıtımını sağladıklarını hatırlatıp, “Yemekler, Büyükşehir Belediyesi BELSOS yemek yemek fabrikasında hazırlanıyor. Hijyen ortamında el değmeden yemekler paketleniyor. sonra bizler de evvelden saptama edilen evlere götürerek gereklilik sahibi ailelerimize iftar yemeklerini teslim ediyoruz. İhtiyaç sahibi ailelerimize Ramazan paketi de ulaştırıyoruz. Bugünde Battalgazi İlçesine tabi Bulutlu Mahallesine geldik. 20 Ocak 2020’de 6.8 şiddetindeki deprem de en çok etkilenen bölgemiz olmuştu. Deprem bölgemizde yaşayan vatandaşlarımıza Ramazan paketi ve hijyen paketi verdik” şekilde konuştu.

“Kızılay yöneticilerinden Allah razı olsun”

Battalgazi İlçesine alt Bulutlu Mahallesi Muhtarı Fazlı Özcan da, Türk Kızılay Malatya Şube Başkanı Ramazan Aristokrat ve görevlilere teşekkür ederek, “Ramazan ayında zelzele bölgesine gelerek bizlere Ramazan paketi ve hijyen paketi verdiler. Kendilerine teşekkür ediyorum. 24 Ocak depreminden sonra köyümüz her tarafta inşa edildi. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve yer sarsıntısı evlerinin yapılmasında emekleri olanlara teşekkür ediyorum” dedi.

Bulutlu Mahallesi’nde konteynır evlerinde oturan vatandaşlar ise Türk Kızılay Malatya Şube Başkanlığına ve emeği geçenlere teşekkür ederek, hayırları kabul olsun temennisinde bulundular. – MALATYA

Depremzedelere gıda ve hijyen desteği
Depremzedelere gıda ve hijyen desteği
Depremzedelere gıda ve hijyen desteği
Depremzedelere gıda ve hijyen desteği
Depremzedelere gıda ve hijyen desteği

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir