Curlingte dev işbirliği

Rusya ve Türkiye Curling Federasyonları aralarında Dostluk ve İşbirliği Protokolü imzalandı.

Türkiye Curling Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Kenan Şebin, “Devletimizin ülkemize kazandırdığı buz salonlarında olimpiyat sporcularının yetişmesi için mücadele sarf ediyoruz” dedi.

Muron Cup 2021 Curling Turnuvası dahilinde Rusya’da yer alan Türkiye Curling Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Kenan Şebin ile Başkan Vekili Ahmet Çelebi ile yönetim kurulu üyesi Güngör Şenses, Rusya’da ev sahibi ülkenin Curling Federasyonu ile önemli bir karşılıklı protokole imza attı.

Rusya ve Türkiye Curling Federasyonları aralarında Arkadaşlık ve İşbirliği Protokolü imzalandı.

Rusya’nın Mukom Kenti’nde yapılan protokol imza törenine Türkiye Curling Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Kenan Şebin, Başkan Vekili Ahmet Çelebi ile Idare Heyeti üyesi Güngör Şenses katıldı.

Rusya Curling Federasyonu namına ise imza törenine Shaçhlova Olga, Jarkova Olga, Adrianova Olga, Andrianov Yury ve Dmitrıy Svischev iştirak etti.

Türkiye Curling Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Kenan Şebin, Devletimizin kazandırdığı buz salonlarının milletlerarası müsabakalara ev sahipliği yapması ve olimpiyatlar için sporcu hazırlamak için bu nesil protokollerin çok önemli olduğunun altını çizerek protokolün Türkiye ve Rusya Curling Federasyonlarına uğurlu olmasını istedi.

Şebin, “İki ülke halkının her alanda olan kardeşlik ve akrabalık bağlarının uzun senelerdir devam ettiğini ve her alanda olduğu gibi spor alanında da bu kardeşliği bir üstteki seviyeye çıkartmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Sporun Gelişimine Mükemmel Katkı

Rusya’nın Murom Kenti’nde düzenlenen Murom 2021 Cup dahilinde bu ülkede Curling adına önemli bir protokolü imzalamanın mutluluğunu yaşadıklarını gösteren Cunling Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Kenan Şebin, Rusya Curling Federasyonu Başkanı ve yetkililere örnek protokol için teşekkür etti.

Başkan Şebin, “Türkiye ve Rusya halkları arasında uzun yıllardır devam eden; kardeşlik dostluk ve akrabalık ilişkilerimiz var. Bu süreç son yıllarda daha da hissedilir düzeyde olumlu ilişkiler geliştirilmiştir. Günümüzde yükseklik noktasına gelen her alandaki işbirliğimiz spor alanında da devam ettirme düşüncesi ile Türkiye ve Rusya Curling Federasyonları aralarında kardeşlik, arkadaşlık ve işbirliği protokolü imza töreni için bir araya gelmiş bulunuyoruz. Bu vesile ile imzalayacağımız protokolün her iki ülke Curling ailesine bahtı açık olmasını diliyorum” diye konuştu.

İmza Töreni Arkadaş Canlısı Bir Ortamda Yapıldı

Murom Kentinde yapılan ve oldukça arkadaş canlısı bir ortamda geçen işbirliği protokolü imza töreninin gerisinde her iki ülkenin Federasyon Başkanları ve diğer yetkililer birbirlerine armağan verdi. Türkiye Curling Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Kenan Şebin, Rus yetkililere curling maketinin yanı sıra plaket, Oltu Taşı Tespihi ve bakırdan özel üretilmiş fincan takımı armağan etti. Rus heyeti Şebin ve arkadaşlarına jestleri için teşekkür etti.

Rusya Curling Federasyonu Başkanı Shachlova Olga da Curlingte her geçen yıl adından söz ettirmeyi başaran Türkiye ile işbirliği protokolü imzalamanın sevincini yaşadıklarını açıklama etti.

İmza töreninde hazırlanmış bulunan Rus Milletvekili Dmitrıy Svischev de sempatik hareketleri ile alkış alırken, Türk misafirlere yakın bir ilgi gösterdi. Rus milletvekili Türk sporcular ve idare ile Antrenör Ahmet Çelik ile bir bir tokalaşarak hal hatır sordu. – ERZURUM

Curlingte dev işbirliği
Curlingte dev işbirliği
Curlingte dev işbirliği
Curlingte dev işbirliği
Curlingte dev işbirliği

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir