Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dijital Tırı, 11. durağı Afyonkarahisar’da ziyaretçilerini bekliyor

Türkiye turuna 19 Şubat’ta Edirne’den başlayan Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dijital Tırı, 11. durağı Afyonkarahisar’da yeni alıcı koronavirüs (Kovid-19) salgını tedbirleri dahilinde kapılarını ziyaretçilere açtı.

Edirne, Tekirdağ, Balıkesir, Manisa, İzmir, Aydın, Muğla, Denizli, Burdur ve Isparta’nın arkasında Afyonkarahisar’a gelen Dijital Tır, Kent Meydanı’na park edildi.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Afyonkarahisar Bölge Müdürü Şerife Münire Burcu, Dijital Tır’ın birincil ziyaretçileri Vali Gökmen Çiçek ve Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’e eşlik etti.

Vali Gökmen Çiçek, ülkenin ürettiği ve sahip olduğu değerlerin böylesine bir projeyle anlatılmasının çok hoş olduğunu söyledi.

Çiçek, “Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Afyonkarahisar Alan Müdürlüğü ve Dijital Tır’ın hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Kısıtlamalar başlamadan önce imkanı olan vatandaşlar gelip ziyaret edebilirler.” dedi.

“17 günlük kapanma sonrası vaka sayılarını yüzde 80 oranında düşürmüş olacağız”

Çiçek, şöyle konuştu:

“İnşallah 17 günlük kapanma sonrası vaka sayılarını yüzde 80 oranında düşürmüş olacağız diye ümit ediyorum. Biz dinamik bir kentiz ayrıca yurt dışarıda olan hemşehrilerimiz keza de kavşak noktası konumunda olmamız sebebiyle gerçekten bakıldığı zamanda olgu sayılarının artmasında kavşak noktasında olan bir şehir halkı olmamızın etkisi var. Dolayısı ile mobilizasyonu kesmekte zorlanıyorduk. Bu yasaklarla beraber tekrardan biz en daha alçak seviyelere ineceğiz inşallah. Vefa gruplarımız, öteki sosyal gruplar bütün önlemleri aldık. Hiçbir vatandaşı en ufak bir şekilde mağdur etmeyeceğiz. Hiçbir kimse evlerine hapsolmuş gibi hissetmeyecek. İhtiyaçlarının tamamını kendilerine ulaştıracağız inşallah. Bu manada cümbür cemaat müsterih olsun.”

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Afyonkarahisar Bölge Müdürü Şerife Münire Burcu da “Türkiye Cumhuriyeti İletişim Başkanlığı iletişimin tüm vasıta ve yöntemleriyle Türkiye’nin her alanda nitelikli ve temsili temin etmek ve bu doğrultuda Türkiye markasını takviye etmek ilkesini vizyon edinmiştir. İletişim Başkanlığının Dijital Tır’ı milli, kültürel tarihi, bilimsel zenginlikleriyle vizyon projelerinin tanıtılması amacıyla birincil durağı Edirne’den yola çıkmış, 11. durağı Afyonkarahisar’da bulunmaktadır.” diye konuştu.

Daha sonra Vali Çiçek ve beraberindekiler, tır içerisinde Türkiye’nin milli gururu İnsansız Hava Arabulucu (İHA) ile canlandırma bir uçuş deneyimi ile altıncı tür ultra deniz sondaj gemisi olan Fatih Sondaj Gemisi’nin hologram şov gösterilerini izledi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dijital Tırı, 29 Nisan’a dek 12.00-19.00 saatlerinde ziyaret edilebilecek.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir