Çomaklı; “23 Nisan Kutlu Olsun”

Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı 23 Nisan Milli Egemenlik Çocuk Bayramı ve TBMM’nin açılışının 101. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Rektör Çomaklı yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi:

“Hakimiyet Kayıtsız Şartsız Milletindir”

Çünkü bu insanlar bağımsızlık için, özgürlük için topyekün, tek kalp olmuş, elinde avucunda ne varsa, evinde ocağında ne kaldıysa canıyla, malıyla savaşmıştır.

Bu insanlar “hangi deli bana zincir vuracakmış, şaşarım” diyerek kükreyen, önündeki bentleri iman doymuş göğsüyle yıkıp geçen, bayrağını, ezanını canından aziz haberdar olan bir millettir. Tabyalarda Nene Hatun, Maraş’ta Sütçü İmam, İzmir’de Hasan Tahsin olan, istiklali yükseltirken izmihlali ayaklarının altına alan bir millettir. “Ya hür ya vefat” diyerek Çanakkale’den Antep’e, Trabzon’dan Mersin’e vatanın her karış toprağını aziz bilendir.

101 yıl önce Türkiye Büyük Ahali Meclisini açarak egemenliği, askeriyle, mebusuyla, öğrencisi, köylüsü, kadını, erkeğiyle savaşan bu fedakar halka veren bununla birlikte geleceği çocuklarda görüp bu hoş günü onlara hediye eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz.

Türkiye Büyük Ahali Meclisimizin açılışının 101. yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Hakimiyet ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun.” – ERZURUM

Çomaklı; 23 Nisan Kutlu Olsun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir