Çocuk gazeteciler sordu, protokol yanıtladı

Çocuk gazeteciler sordu, protokol yanıtladı

ZONGULDAK – 23 Nisan Milli Bağımsızlık ve Çocuk Bayramı zarfında Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde çocuk gazeteciler, tören alanında protokol ile görüşme yaptı.

23 Nisan Ulusal Bağımsızlık ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Kdz. Ereğli ilçe merkezindeki Atatürk Anıtı’nda tören düzenlendi. Törene katılan İlçe Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Belediye Başkanı Halil Posbıyık ve İlçe Ulusal Eğitim Müdürü İsmail Aksoy kendilerine uzatılan mikrofonda çocukların sorularını yanıtladılar. İlkokul 1. derslik öğrencisi Duru Ayten ve 2. derslik öğrencisi Yağız Kabatepe protokole sorular yöneltti.

“Korona virüs Salgını süresinde çocuklar ne gibi tedbirler almalı” sorusunu yanıtlayan Kaymakam Çorumluoğlu açıklamasında, “Çocuklarımız koronaya aleyhinde en itinalı olan kişiler. Kendileri tedbirli olduğu gibi anne ve babalarını da tedbirli olmaya özendirme etsinler. Maske takmadıkları süre, el hijyenine uyarı etmedikleri zaman, mesafeyi korumadıkları vakit anne ve babasını uyarsınlar. Biz çocukları çok seviyoruz, Atatürk de çocukları fazla sevdiği için bu bayramı sizlere armağan etti. Bugün korona olduğu için kutlayamadık bayramı lakin korona geçtikten sonra inşallah kutlayacağız sizlerler. Doya doya eğleneceğiz, güzelce süre geçireceğiz, laf veriyoruz.” Dedi.

Başkan Posbıyık’a da 23 Nisan ile ilgili düşünceleri soruldu. Posbıyık açıklamasında, “Yüce Atatürk, ilk kere bayramı çocuklara armağan eden lider dolayısıyla en fazla mutlu olmanız gereken hevesli olmanız gereken bir günü yaşıyoruz. Tüm çocukları kutluyoruz. Pandemi olduğu için çok hareketli değiliz. Azıcık gürültüsüz ve ağırbaşlı ortamdayız lakin yüreğimiz Atatürk ile çarpıyor. Bu bayramı çocuklara hediye ettiği için Atatürk’e teşekkür ederek manevi huzurunda saygı ile eğiliyoruz.” İfadelerini kullandı.

“Okulların ne süre yüz yüze eğitime açılacağı” sorusunu yanıtlayan İlçe Milli Eğitim Müdürü Aksoy şunları söyledi:

“23 Nisan Milli, Hakimiyet ve Çocuk Bayramınızı kutluyorum. İnşallah bu salgın süreci bittiği süre okullar açılacak. Siz olmadıkça okullara gidesim gelmiyor, öğretmenlerimiz kalbi kırık. Bizler de çok üzgünüz, sizi okulda bakmak istiyoruz. Sizler ile beraber okulda buluşmak istiyoruz. Bu salgın süreci sona erdikten sonra en kısa sürede sizlerle okulda buluşacağız, sizleri çok seviyoruz.”

Röportajların peşinde protokol üyeleri çocuklarla birlikte anı fotoğrafı çektirdi.

Çocuk gazeteciler sordu, protokol yanıtladı
Çocuk gazeteciler sordu, protokol yanıtladı
Çocuk gazeteciler sordu, protokol yanıtladı
Çocuk gazeteciler sordu, protokol yanıtladıBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir