Cıbıltepe Kayak Merkezi’nde salgına rağmen gelen müşteriler turizmcilerin yüzünü güldürdü

Kristal karı, sarıçam ormanları, uzun ve tehlikesiz pistleriyle kış turizminin favori kayak merkezlerinden Kars’ın Sarıkamış ilçesindeki Cıbıltepe Kayak Merkezi, kış sezonunda yeni herif koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşın 92 bin 644 yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yaptı.

İl merkezine 54, Sarıkamış ilçesine ise 2 kilometre uzaklıktaki, 2 bin 830 yatak kapasiteli ikisi 5, üçü 4 yıldızlı yedi otel ile fazla sayıda apart ev yer alan kayak merkezinde sezon az kalsın nisan sonunda bitti.

Sarıçam ormanları, kristal karı ve uzun kayak pistleriyle yerli ve tanıdık olmayan turistleri cezbeden 2 bin 634 rakımlı Cıbıltepe’de bu yılki kış 92 bin 644 turisti ağırlayan kentteki turizmciler, salgına karşın batmış geçirdikleri sezonu karlı tamamlamanın mutluluğunu yaşıyor.

“Pandemiden nedeniyle ‘kimse gelmeyecek’ diye düşünmüştük”

Sarıkamış Kayak Otelleri Derneği Başkan Yardımcısı Mehmet Saraçoğlu, AA muhabirine, bir kayak sezonunu da sağlıklı bir şekilde tamamladıklarını söyledi.

İkinci ayak pistlerde hala kayak yapılabildiğini ifade eden Saraçoğlu, şöyle konuştu:

“Ramazan ayındayız ve nisanın son günlerini yaşıyoruz. Bun nedenle kayak sezonunu kapattık. Bu yıl pandemiden dolayı ‘kimse gelmeyecek’ diye düşünüyorduk. Hatta ocak ayının ortalarına kadar böyle bir şart vardı. Sömestir tatilinde süper bir dolulukla başladık ve Sarıkamış’a çok büyük bir talep oldu.” dedi.

Saraçoğlu, sezon sürecinde Kovid-19 tedbirleri zarfında bütün önlemlerin alındığını ve kayak merkezinde herhangi bir vakaya rastlanılmadığını belirterek, şunları kaydetti:

“Doluluk oranları yüzde 80-90’ları buldu, hoş bir sezon geçti. Pandemi önlemleri alındı ve hiçbir vakaya rastlanmadı. Gerek personel, gerekse gelen misafirlerde olgu görülmedi. Fazla dinç bir şekilde sezonu atlattık. Tabii bu işin en sevindirici tarafı çünkü afiyet her şeyden manâlı. Önümüzdeki sezonu bekliyoruz. Pandemisiz bir süreç olması çok mükemmel olacak. Herkes adi hayata aşmak istiyor, inşallah kısa sürede olur.”

“Doluluk oranımız yüzde 85-90’ı aştı”

Kayak merkezinde hizmet veren otellerden birinin genel müdürü Namık Kemal Taş da kazasız belasız bir sezonu geride bırakmanın mutluluğunu yaşadıklarını anlattı.

Güzel bir sezon geçirdiklerini dile getiren Taş, “Pandemi dönemi olmasına rağmen, umduğumuzdan daha iyi bir şekilde konaklamamız oldu, doluluk oranımız yüzde 85-90’ı aştı. Pandemi sebebiyle gereken tüm tedbirlerimizi aldık ve fazla şükür olgu çıkmadı. Halen misafirlerimiz ‘kayak merkezinde kar var mı’ diye soruyor.” diye konuştu.

Cıbıltepe Kayak Merkezi'nde salgına rağmen gelen müşteriler turizmcilerin yüzünü güldürdü
Cıbıltepe Kayak Merkezi'nde salgına rağmen gelen müşteriler turizmcilerin yüzünü güldürdü
Cıbıltepe Kayak Merkezi'nde salgına rağmen gelen müşteriler turizmcilerin yüzünü güldürdü
Cıbıltepe Kayak Merkezi'nde salgına rağmen gelen müşteriler turizmcilerin yüzünü güldürdüBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir