Çaykur Rizespor-Beşiktaş maçının ardındaki

Süper Lig’in 38. haftasında Çaykur Rizespor’u deplasmanda 3-2 yenen lider Beşiktaş’ta teknik direktör Sergen Yalçın, fazla önemli bir başarı aldıklarını söyledi.

Yalçın, maçın arkasından düzenlenen basın toplantısında, kuvvet bir mücadelede kazanmanın kayda değer olduğunu belirtti.

En büyük hedeflerinin şampiyonluk olduğunu kaydeden Yalçın, “Biz şampiyon elde etmek istiyoruz. Müsaade ederlerse almak istiyoruz. Çaba ediyoruz. Sakat, cezalı, huzursuz oyuncularımız, sezonu kapatan oyuncularımız, dar bir kadro ile yolumuza devam ediyoruz. Buna rağmen sahaya çıkan oyuncularımız karakterli bir şekilde, iyi kalpli maçları için her şeylerini veriyor. Oyuncularıma teşekkür ediyorum. Aslan gibi sahada savaşıyorlar. Kuvvet bir deplasmanda altın değerinde bir üç puan. Bu, son beşlinin baskı deplasmanıydı. Önemli bir üç puan aldığımızı düşünüyorum.” diye konuştu.

Kalan 4 haftaya avantajlı girdiklerini aktaran Sergen Yalçın, “Bundan sonraki süreçte oyunlar çok daha iyi olur. Bunun üzerinde uğraş eder adalet ettiğimiz şampiyonluğu kazanırız. Camia olarak başkan, idare, taraftar, oyuncu, teknik takım kenetlenmiş. Bunun için herkes en iyisini yapmaya çalışacak. Sahaya çıktığında cümbür cemaat mücadelenin maksimumunu verecek. Çünkü şampiyonluklar kolay kazanılmıyor. Özveride bulunmadan, acı çekmeden kazanan olamazsın. Bugün bunu çektik. Bugün alınan üç puanın değeri hiçbir şeyle ölçülemez.” ifadelerini kullandı.

Ligin 39. haftasında oynayacakları Atakaş Hatayspor maçının bir gün sonraya ertelenmesi için konuştuklarına değinen Yalçın, şunları kaydetti:

“Tatmin Edici zaman olmadığı için bir gün sonradan oynamak istedik. Onlar kabul etmedi. Israrla cumartesi oynamak istediler. Bunun sebebini anlamadık. Oyuncu, insan sağlığı konuşuyoruz. Bu reddi anlayamadık. Rizespor’a öneri ettik, kabul ettiler. Kayseri kabul etti. İki camiaya teşekkür ediyoruz. Hatayspor niçin aldırmadı? Fazla merek ediyoruz, anlayamadım. Kazanan olma, küme düşme derdi yok. Federasyonda maç programını yapan arkadaşlara soruyorum. Neyin peşindesiniz? Bunun gerisinde ne var? Biz camia olarak elimizden gelen mücadeleyi veriyoruz. Siz neyin peşindesiniz? Bunu soruyorum yetkililere.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir