Çayırova’da 500 yetim ve öksüz çocuğu giydirildi

Çayırova Belediyesi, yakında olacak olan Ramazan Bayramı öncesi ilçedeki 500 babasız ve yetim çocuğu giydirerek bayram sevincini erken yaşamalarına katkı maddesi sağladı.

Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi’nin seçim beyannamesinde söz verdiği “Beşikten Eşiğe Babasız “projesi zarfında ilçede bedensel durumu iyi olmayan 500 yetim ve kimsesiz çocuk Ramazan Bayramı öncesi giydirildi. Bayram öncesinde gerekli araştırma ve inceleme sonrası ilçede tespit edilen 500 babasız ve yetim çocuk, yeni giysileri ile bayram sevincini erken yaşadı. İlçedeki bir mağazadan yapılan uzlaşma ile yetim ve öksüz çocuklar bayramlık elbise ve ayakkabılarına kavuşmanın sevincini yaşadı.

Çocukların mağazadan yaptığı alışverişe katılan Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftlik Sahibi, göreve geldiklerinde seçim beyannamesinde gerçekleştirdikleri ilk sözün “Beşikten Eşiğe Yetim” projesi olduğunu söyledi. İlk kere ilçede böyle bir çalışma yapıldığını, babasız ve öksüz çocukların envanterini çıkardıklarını ifade eden Başkan Çiftlik Sahibi, “Babasız Gülerse dünya güler, Yetim Gülerse Çayırova güler. Onlar bize emanet. Yavrularımızın, şenlikli elbise ve ayakkabılarını ilçemizde anlaştığımız bir mağazadan armağan ettik. Bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonrada evlatlarımıza sahip çıkmaya devam edeceğiz” dedi. – KOCAELİ

Çayırova'da 500 yetim ve öksüz çocuğu giydirildi
Çayırova'da 500 yetim ve öksüz çocuğu giydirildi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir