Cansuyu Derneği, Filistin’deki muhtaçlara ramazan yardımları dağıttı

Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, ramazan ayı destek organizasyonları dahilinde Filistin’in Gazze bölgesinde bulunan muhtaçlara destek elini uzattı.

Dernekten yapılan açıklamaya göre, ramazan ayında kriz bölgelerine öncelik verilerek, “Kazancımız Allah için verdiğimizdir” sloganı ile takviye organizasyonları düzenleniyor.

Yaklaşık 4 bin Gazzeli muhtaca, içinde esas gıda malzemeleri ile bir ailenin ramazan baştan başa gıda ihtiyacını karşılayacak kumanyalar dağıtıldı. Kumanya dağıtımlarının arkasından iftarlık yiyecekler Gazzelilerin sofralarına ulaştırıldı. Yapılan yardımlar bölge halkı kadar büyük bir sevinçle karşılandı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Cansuyu Derneği Dış İlişkilerden Sorumluluk Sahibi Genel Başkan Yardımcısı Hasan Yaşar, hayırseverlerin emanetlerini sahiplerine ulaştırdıklarını belirtti.

Yaşar, Gazze şeridinde yıllardır dinmeyen acı ve gözyaşının bölgedeki krizi derinleştirdiğini kaydederek, “Hayırsever vatandaşlarımızın bizlere itimat ettiği kumanya ve iftarlık yiyecekleri 4 bin Gazzeli kardeşlerimize ulaştırarak, sofralarına misafir olduk. İnşallah bölgedeki yardımlarımız devam edecek.” ifadelerini kullandı.???????

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir