Çaldıkları araçları apartmanın çatı katında parçalamışlar

Çaldıkları araçları apartmanın çatı katında parçalamışlar

Adana merkezli operasyonda 20 üyesi tutuklanan çetenin çaldıkları araçları vinç yardımıyla 5 katlı apartmanın çatısına çıkartıp parçaladıkları ortaya çıktı

Polisin, kılık değiştirerek şüphelileri peyderpey izlediği, şebekeye ait tamirhane ve oto servislere yakın başka iş yerlerinde kaportacı, temizlikçi gibi çalıştığı öğrenildi

ADANA – Adana merkezli 13 ilde yapılan operasyonda 20 üyesi tutuklanan çetenin çaldıkları araçları vinç yardımıyla 5 katlı apartmanın çatısına çıkartıp parçaladıkları ortaya çıktı.

Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne ast Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, Adana merkezli bir şebekenin ayrı nesil ve markalardaki araçları çalıp, veya hacizle araçları alarak şasi numaralarını değiştirerek sahte plakalarla sattığı bilgisine ulaştı. Şebekenin hem, piyasadaki hacizli veya ağır hasarlı araçları değerinin altında satın aldıkları, ardındaki da benzer model araçlardan çalarak parça değişimi yapıp sattıkları tespit edildi.

Polis, 4 aylık teknik ve maddi peşine düşüp takip sonucu deşifre ettiği şebekeye aza oldukları öne sürülen 49 kişi için savcılık nezaret kararı çıkardı. Adresleri belirlenen şüphelilerin yakalanması için ekipler, 23 Ocak’ta Adana merkezli 13 ilde şafak vakti işlem düzenledi. Belirlenen adreslere eş zamanlı baskın yapan ekipler, arasında çete lideri M.E.’nin de bulunduğu 49 şüpheliyi yakaladı.

Emniyetteki işlemlerinin arkasında adliyeye sevk edilen 49 şüpheliden arasında çete lideri M.E.’nin de bulunduğu 20 belirsiz, çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken, 13’ü adli teftiş şartıyla 29 değişken ise serbest bırakıldı.

Operasyonun ardından polisin şebekeyi çökertmesine ilişkin yeni ayrıntı ortaya çıktı. Teknik takibin yanı sıra şebekeyi bedensel takibe alan polisin, kılık değiştirerek şüphelileri adım adım izlediği, şebekeye ait tamirhane ve oto servislere yakın başka meslek yerlerinde kaportacı, temizlikçi gibi çalıştığı, müşteri kılığına girdiği öğrenildi. öte taraftan operasyonda el koyulan 12’si çalıntı, 18’i hacizli aracın, piyasa değerinin 5 milyon TL olduğu bildirildi.

Operasyonda zarfında Mersin’in Akdeniz ilçesinde şebekeye ait bir iş yerine yapılan baskında, şüphelilerin, 5 katlı apartmanın çatı katında vasıta parçaladıkları belirlendi. Çalıntı ya da hacizli araçların vinç yardımıyla apartmanın damına çıkarıldığı, şüphelilerin de burada araçları parçalayıp çıkardıkları saptandı. Yapılan aramalarda fazla sayıda araç parçası da ele geçirildi.

Çaldıkları araçları apartmanın çatı katında parçalamışlar
Çaldıkları araçları apartmanın çatı katında parçalamışlar
Çaldıkları araçları apartmanın çatı katında parçalamışlar
Çaldıkları araçları apartmanın çatı katında parçalamışlarBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir