Büyükşehirle hallerin çehresi değişti

Büyükşehir Belediyesi yasası ile birlikte 2014 yılında ilçelerde bulunan toptancı hallerinin Muğla Büyükşehir Belediyesinin sorumluluğuna geçmesi ile başlatılan daha aşağı ve üst yapı çalışmaları hallerin çehresini değişti.

Muğla Büyükşehir Belediyesi, sorumluluğunda yer alan 4 toptancı haline bu güne değin hayata geçirilen daha aşağı yapı ve üstteki yapını hizmetlerinin yanı sıra çevre güvenliği dahil almak üzere toplamda 5 Milyon TL yatırım yapıldı.

Hallerdeki atıksular yeşil bölge sulamasına dönüşüyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından, hallerde başlangıçta daha alçak inşa sorununun giderildiği belirtilirken, “Hallerimizin en büyük sorunu atıksu konusuydu. Burada başlangıçta mevcutta yer alan arıtma tesisleri revize edilerek filtrasyon sistemi takıldı. Bu takılan sistem, atıksuyun yeşil alan sulama standartlarına getirilerek sulanması sağlandı. Tartı verdiğimiz çevre düzenlemeleri kapsamında Fethiye Karaçulha Haline bir çöp kamyonu ve süpürme makinası kazandırılırken tüm hallerimizde çevre düzenlemesi zarfında üstteki inşa ile birlikte sosyal tesislerin dış cepheleri de boyandı.” ifadelerine yer verildi.

Esnafı tehdit eden toprak kaymalarına son buldu

Muğla Büyükşehir Belediyesi açıklamasında keza Fethiye Karaçulha halindeki esnafın başlangıçta aralıksız toprak kaymasına neden olan yerin düzeltilmesi yönünde istek geldiği belirtilerek, “Karaçulha halinde özellikle yağışlı havalarda esnafı korkutma eden toprak kaymasının giderilmesi istek edilmişti. Tahsis süremizde bu tehditti ortadan kaldırmak için toprak kayması yaşanan yere istinat duvarı inşaatını tamamlayarak toplada 14 bin metre kare saha beton çalışması yapıldı.” denildi. – MUĞLA

Büyükşehirle hallerin çehresi değişti
Büyükşehirle hallerin çehresi değişti
Büyükşehirle hallerin çehresi değişti
Büyükşehirle hallerin çehresi değişti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir