Büyükşehir’den Alaşehir’de 6 Bin Metrekarelik Peyzaj

Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu’nun da yerinde incelediği çalışmalar dahilinde 100’e yakın yetişmiş dut ağacı toprakla buluşturulurken, Büyükşehir Belediyesi’nin kendi serasında yetiştirdiği biberiye, kaz ayağı ve Europs uygulamaları da yapıldı. Çalışmalar kapsamında alanda çim uygulamasının da yapılacağı açıklama edildi.

Manisa’da yeşil alanların arttırılması noktasında büyük emek harcayan Manisa Büyükşehir Belediyesi, çalışmalarını il genelinde sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi Şehir Estetiği Daire Başkanlığı ekiplerince yürütülen çalışmalar zarfında Manisa Büyükşehir Belediyesi kadar Alaşehir’e kazandırılan Süleyman Demirel Köprülü Kavşağı’nda da peyzaj uygulamasına başlandı. Bu doğrultuda kavşakta 6 bin metrekarenin üzerinde egzersiz gerçekleştiriliyor. 100’e yakın yetişmiş dut ağacının toprakla buluşturulduğu peyzaj çalışmasında Büyükşehir Belediyesi’nin kendi serasında yetiştirdiği biberiye, kaz ayağı ve Europs uygulamaları da yapıldı. Hem alanda çim uygulamasının da yapılacağı ifade edildi. Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu da Şehir Estetiği Daire Başkanı Hakan Göktaş ile birlikte ilçeye giderek peyzaj çalışmalarını uygun inceledi. Araştırmalar hakkında Daire Başkanı Göktaş’tan bilgiler alan Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, Büyük Kasaba Estetiği Daire Başkanlığı ekiplerine de çalışmalarında kolaylıklar diledi.

Alaşehir’e Uygu Bir Alıştırma Olacak

Manisa Büyükşehir Belediyesi Şehir Estetiği Daire Başkanı Hakan Göktaş, gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgiler aktardı. Daire Başkanı Göktaş, “Alaşehir girişi olan Süleyman Demirel Köprülü Kavşağı çok kayda değer bir nokta. Alaşehir’e girdiğimiz gibi vatandaşlarımızın karşılaştığı bir alan. Büyükşehir Belediyemiz burada büyük bir kavşak projesi yaptı. Kavşağın üzerinde yer alan alt kuşaklarda ve çevrede minik adacıklar biçiminde almak kaydıyla 6 bin metrekareden fazla peyzaj alanı var. Bu alanda çalışmalarımıza başladık. Güzel Alaşehir’in girişi olan Süleyman Dermirel Kavşağı’nda 6 bin metrekareden artı peyzaj çalışması yapıyoruz. Bu kapsamda 100’e yakın yetişmiş dut ağacı dikiyoruz. bununla beraber bu alanın aşağı çim uygulaması yapacağız. Her zamanki gibi kendi seramızda yetiştirmiş olduğumuz biberiye bitkisi, kaz ayağı bitkisi ve Europs’ları da minik adacıklara uygulayacağız. Çalışmalarımız tamamlandığında Alaşehir’e uygu bir peyzaj düzenlemesi olacak” ifadelerini kullandı.

Büyükşehir'den Alaşehir'de 6 Bin Metrekarelik Peyzaj

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir