Büyükşehir Belediyesinden 23 Nisan etkinliği

Mersin Büyükşehir Belediyesi, 23 Nisan Milli Hakimiyet ve Çocuk Bayramı dolayısıyla iki ayrı etkinliğe imza attı. İki etkinliğe de katılıp, çocuklarla bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, başlangıçta “Adını Sen Koy” projesi dahilinde adını küçük Yiğit Veli Özer’in verdiği ‘Yenilmezler Kulesi Oyun Parkı’nın açılışını yaptı, daha sonra çocuk oyun atölyelerinin ve bayan imalatçı stantlarının kurulduğu etkinliğe katıldı.

Başkan Seçer’in ziyaret ettiği Özgecan Aslan Uzlaştırma Meydanındaki etkinlikte, 119 bayan üretici 40 stantta buluşurken, çocuklar da kendileri için kurulan 6 bambaşka oyun atölyesinde öğretmenleri eşliğinde oyunlar oynadı. Gün boyu renkli sahnelerin yaşandığı alanda çocuklar gönüllerince eğlenirken, sıralı sunulan oyun ve dans gösterileri 23 Nisan coşkusuna damga vurdu.

“Yeni yaptığımız parklara çocuklarımızın verdiği isimleri koyacağız”

Başkan Seçer, Kültür Park Galatasaray Meydanındaki ‘Yenilmezler Kulesi Oyun Parkı’nın açılışında yaptığı konuşmada, çocukların kendilerinden yoğun olarak oyun parkları istediğini, bilhassa pandemi sürecinde açık alanların öneminin daha da arttığını söyledi. Bilhassa kırsal mahallelere eğildiklerini ve oyun parklarının kısıtlı olduğu bölgeleri önceleyerek istek edilen ve yerinde yer alan her noktaya çocuk oyun parkları ayarlamak istediklerini vurgulayan Seçer, “Arkadaşlarımız toplam 50 adet oyun parkını kentimize kazandırdı. 2 takvim dönemde yoğun çaba sarf ettiler lakin bundan sonradan bağlı artırarak devam edeceğiz. Ben bir şehir yöneticisi olarak kentimde yaşamış her bireyin kentin yönetiminde söz sahibi olması gerektiğini söylüyorum ve yönetim anlayışımda da bunu uyguluyorum. Bugün burada olma sebebimiz ‘Adını Sen Koy’ projesi kapsamında bu parka isim vereceğiz. Peki bu ismi kim verdi? Küçük Yiğit verdi. Onlarca isim geldi bize, bunlardan yerinde olan 50 ad tespit etti arkadaşlarımız. Yeni yaptığımız parklara çocuklarımızın verdiği isimleri koyacağız. İşte bu katılımcılık örneği” dedi.

Minik Yiğit de yapılan park için teşekkür etti.

“Ulu Önder, bir asır önce çocuklarımızın, karanlıkta bize yol bildiren ışıklar olduğunu görmüş”

Park açılışının ardından 23 Nisan coşkusunun yaşandığı Özgecan Aslan Barıştırma Meydanını ziyaret eden Seçer, “Bayramınız kutlu olsun çocuklar. Her şeye karşın bayram tadında kutlayalım bugünü. Çocuklarımızın en mutlu günlerinden biri. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, sadece bizim çocuklarımıza değil, bütün dünya çocuklarına armağan etmiş. Yüce Önder, bir asır önce çocuklarımızın, geleceğimizin güvencesi olduğunu, onların karanlıkta bize yol belirten ışıklar olduğunu görmüş. Rahmetle, şükranla, saygıyla anıyoruz Ulu Önder Atatürk’ümüzü. Atatürk’ümüzü seviyoruz, sayıyoruz. Atatürk’ümüzün izinden gidiyoruz, gitmeye de devam edeceğiz” diye konuştu.

“Çocukların daha hoş bir Mersin’de yaşamaları için çaba gösteriyoruz”

Çocukların daha hoş bir Mersin’de yaşayabilmeleri namına Büyükşehir Belediyesi olarak çalıştıklarını gösteren Başkan Seçer, şöyle devam etti: “Çocuklarımız bizim her şeyimiz, bizim geleceğimiz, güvencemiz. Onlar için her şeyi yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Biz, bayrağı onlara teslim edeceğiz. Bugünün küçükleri, geleceğin büyükleri; gelecekte ülkeyi yönetecekler lakin biz onlara ‘Biz dedelerimizle kibir duyuyoruz’ dedirtmeliyiz. ‘Biz babalarımızla, annelerimizle, büyükannelerimizle kibir duyuyoruz, atalarımızla gurur duyuyoruz’ demeliler. Onlara öyle bir ülke bırakalım ancak bunları çocuklarımız onlarca sene sonra söyleyebilsin. Onların daha güzel bir Mersin’de yaşamaları için belediye olarak uğraş gösteriyoruz, göstermeye de devam edeceğiz.”

“Bizler çocuklarımıza pak bir çevre devretmek zorundayız”

Başkan Seçer, çocukların kendilerinden park, yeşil bölge ve oyun alanları istediğini belirterek, “Çocuklarımız temiz bir çevre istiyor, pırıl pırıl sokaklarda yürümek, pırıl pırıl parklarda oyun oynamak istiyorlar. Bizler onlara pak bir çevre saptamak zorundayız. Bizler belediye olarak çevreyi pak tutarken, ebeveynler de buna dikkat etmek zorunda. İyi, çağdaş bir eğitim, sıcak bir yuva, mutlu aileler istiyorlar. Çocuklar ister, çocukların da hakkıdır. Bunları vermek de bizlerin görevidir. Her şeyi beraber, elbirliğiyle yapacağız. Birliğimizin, beraberliğimizin daim olduğu yerde mutluluk olur, başarı olur. Hepimiz biriz, beraberiz. Hepinizi fazla seviyorum. Bayramınız kutlu olsun. Hepinizi sevgiyle kucaklıyorum” dedi. – MERSİN

Büyükşehir Belediyesinden 23 Nisan etkinliği
Büyükşehir Belediyesinden 23 Nisan etkinliği
Büyükşehir Belediyesinden 23 Nisan etkinliği
Büyükşehir Belediyesinden 23 Nisan etkinliği
Büyükşehir Belediyesinden 23 Nisan etkinliği
Büyükşehir Belediyesinden 23 Nisan etkinliği

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir