Büyükşehir 800 ekiple 538 noktada egzersiz yapacak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 17 jurnal bütün kapsamlı sokağa çıkma kısıtlamasında 17 günde 800 ekiple 538 noktada saha çalışması yapacak.

17 gün baştan başa adi günlerde trafik ve insan yoğunluğundan nedeniyle yapılamayan çalışmaların tamamlanması hedefleniyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi de 17 gün boyunca 22 ekiple asfalt serimi ve yama çalışması yapacak. 18 noktada büyükşehir belediyesinin idari ekipleri çalışacak. 91 ayrı noktada ise müteahhit firma asfalt serimi ve yama çalışması yapacak.

Ulaşım projeleri

Ulaşım Dairesi Başkanlığı 8 ekiple Körfez, Derince, İzmit, Kandıra, Kartepe, Başiskele, Gölcük ve Karamürsel ilçelerinde belirlenen 47 noktada sürat kesici kasis işlerine devam edecek. Gebze ve Dilovası ilçelerinde otobüs durağı zemin yatay işaretleme çalışması, Gebze, Darıca, Dilovası ve Çayırova ilçelerinde imalatı yapılmış olan sürat kesici kasislerin çift kompenant boya ile yatay işaretleme çalışması, Körfez, Derince, İzmit, Kandıra, Kartepe, Başiskele, Gölcük ve Karamürsel ilçelerinde yaya geçidi, engelli arabulucu park yeri ve yavaşlama dikkat çizgileri yapılacak. Kocaeli şehir genelinde asıl arterler öncelikli olarak hasarlı Levha, Delinatör ve Kauçuk kasis tamiratları da Ulaşım Dairesi Başkanlığı ekiplerince yapılacak.

İSU çalışmaları

Bu çalışmaların dışarıya Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden İSU, yoğunluk nedeniyle yapamadığı daha aşağı ve üstteki yapı çalışmalarına siklet verecek. Bu kapsamda İSU Dilovası, Gölcük, Karamürsel, Derince, Darıca, İzmit, Kandıra, Körfez, Kartepe, Başiskele, Çayırova ve Gebze ilçelerinde 142 noktada su kanal bağlama, kanal tadilatı, filtre temizliği, ızgara temizliği, içme suyu imalatı, yağmur suyu baca ve ızgara yapımı ve kanal onarım çalışmaları yapacak ayrıca. Karamürsel, Dilovası, Derince, Körfez, Kandıra ve İzmit ilçelerinde 20 noktada Kanal Kollektör ekiplerince atık su terfi merkezi temizliği yapılacak.

İSU yatırımları devam edecek

İSU Genel Müdürlüğü ekipleri 17 Günlük kapanma boyunca yatırım projelerine ara vermeyecek. Bu vakit dahilinde 12 ilçede 56 noktada içmesuyu, kanalizasyon ve yağmursuyu inşaatı, Altyapı çalışmaları kapsamında bozulan yolların üstyapı (Asfalt, Parke, Kaldırım, Yama) inşaatı, içme suyu depo inşaatı, çay ıslahı, fosseptik inşaatı, içme suyu terfi merkezi ve hat deplase çalışmaları yapacak.

Park ve bahçelerden 164 noktada egzersiz

Park ve Bahçeler ekipleri ise 12 ilçede belirlenen 164 noktada 597 ekiple egzersiz yapacak. Ekipler şehir halkı genelinde budama, temizleme, bakım ve onarım çalışmaları ile çocuk oyun grupları, spor alanları, mesire alanında bulunan parkların bakımı ve değişimini yapacak. – KOCAELİ

Büyükşehir 800 ekiple 538 noktada çalışma yapacak
Büyükşehir 800 ekiple 538 noktada çalışma yapacak
Büyükşehir 800 ekiple 538 noktada çalışma yapacak
Büyükşehir 800 ekiple 538 noktada çalışma yapacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir