Büyükkılıç’tan ilçelere yönelik yatırım ve pandemi hamlesi

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, ilçelerde yapılması planlanan projeler zarfında Pınarbaşı, Hacılar, İncesu, Develi, Tomarza, Yeşilhisar, Yahyalı ve Akkışla belediye başkanları ile görüştü.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Büyükşehir Belediyesi yöneticilerinin de hazır bulunduğu görüşmelerde tüm araştırmalar detaylı değerlendirilirken, Kovid-19 salgını süreci ve sokağa çıkma kısıtlaması da ilçeler bazında ele alındı.

Büyükkılıç, toplantıda yaptığı açıklamada, 16 ilçe belediye başkanıyla ağabey-kardeş diyaloğu ve dayanışma içerisinde çalışmaları sürdürdüklerini belirtti.

İlçe belediye başkanları ile aralıksız istişare halinde olduklarını aktaran Büyükkılıç, şunları kaydetti:

“derhal ilçe belediyelerimizde daha önce yapmış olduğumuz projeler ve incelemeler hususunda hangi aşamadayız, onları bitmiş gözden geçirip, bu işlem içerisinde 2021 yılı yapılan yatırımları bir bakıma revize ederek, önümüzdeki günlerde daha süratli, daha zamanında hizmetlerle insanlarımızı buluşturma mantığı içerisinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Pandemi döneminde alınması gereken kararlar, esnafımızın mağduriyetlerini göz ardı etmeden onlarla ilgili yapacağımız çalışmalar veya diğer kesimlerle ilgili yapmamız gereken faaliyetleri giderken gözden geçiriyoruz. Altyapı kuruluşlarımızın oluşturacağı çalışmaları gözden geçiriyoruz. İnşallah Kayseri’deki huzurun, güvenin ve dayanışmanın en hoş örneklerini sergileyeceğimizi belirtiyorum.”

Başkan Büyükkılıç, ilçe belediye başkanlarıyla bir araya geldi
Başkan Büyükkılıç, ilçe belediye başkanlarıyla bir araya geldi
Başkan Büyükkılıç, ilçe belediye başkanlarıyla bir araya geldi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir