Bütün kapanma öncesi İstanbul’dan kaçış başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün yaptığı açıklamada koronavirüs tedbirleri kapsamında ülke genelinde 29 Nisan’da başlayıp 17 Mayıs’a değin sürecek tam kapanmaya geçileceğini belirtmişti. Bu kapsamda tam kapanma, 29 Nisan Perşembe akşamı saat 19.00 itibariyle uygulanmaya başlayacak. Belirtilen vakit kapsamında özel izne yan olanlar dışında şehirlerarası seyahat de yasak olacak.

TAM KAPANMA ÖNCESİ İSTANBUL’U TERK EDİYORLAR

Dün akşam açıklanan kapanma kararının peşinde kayıtlı süreyi memleketinde dinmek isteyen fazla sayıda yurttaş, uygulamanın başlamasına iki gün kala İstanbul’dan ayrılmaya başladı. Büyük İstanbul Otogarı’nın yanı sıra İstanbul Havalimanı’nda da hareketlilik yaşanıyor. Kararın alınmasıyla planlarını değiştirenler, bütün kapanma öncesi İstanbul’u terk ediyor.

Tam kapanma öncesi İstanbul'dan kaçış başladı

“KISITLAMA VAR MEMLEKETE GİDİYORUZ”

Bütün kapanma öncesi ailesiyle birlikte memleketi Malatya’ya giden yolculardan Dilek Bayram, “Biz Malatyalıyız. İşimiz gereği buradayız, işimiz, evimiz burada. Kısıtlama var ve memlekete gidiyoruz. Orada bakımlı ediyoruz. Gittiğimiz yer merkezi değil, müstakil, kimseyle iletişimimiz değil, temas değil. O nedenle ağırbaşlı olduğu için orayı tercih ediyoruz. Kısıtlama olmamış olsaydı bayrama iki gün kala gidecektik. Kısıtlamadan dolayı önceye aldık” şeklinde konuştu.

“KISITLAMA GELMESEYDİ 10 GÜN DAHA KALACAKTIK”

Tam kapanmanın başlayacak olması nedeniyle planını değiştirip memleketine erken döndüğünü belirten Vedat Tontuş, “Malatya’ya gidiyoruz. Buraya dediğim rahatsızdı onun için gelmiştik. Şimdi de kısıtlama başlayınca erkenden gitmek istiyoruz. Kısıtlama gelmeseydi 10 gün değin daha kalacaktık. Kısıtlamayla da en açık konuşmak gerekirse yapıldı” diye konuştu.

Muğla’ya gittiğini gösteren Mehmet Sami ise, “İş için İstanbul’daydım bu şekilde sokağa çıkma yasağı çıkınca mecbur işleri bırakıp gitmek zorunda kaldım. Dalaman’a gidiyorum. Yasaklanmış süresince de burada kalamayız zaten o nedenle geri dönüyorum” dedi.

Tam kapanma öncesi İstanbul'dan kaçış başladı

“YASAKLAR BAŞLAMADAN AİLEMİN YANINA DÖNÜYORUM”

Tam kapanma öncesi İzmir’e dışarı giden Mertcan Ağ, “Babam rahatsız olduğu için onu hastaneye getirdim. Tedavisi burada devam ediyor derhal yasaklar başlayacak. Ben de yasaklar gelmeden memleketime ailemin akrabalarımın yanında gidiyorum. Kısıtlama kararı gelmeseydi kalacaktım ama bütün kapanma nedeniyle yolculuk sıkıntısı olmasın diye İzmir’e gidiyorum” dedi.

Tam kapanma öncesi İstanbul'dan kaçış başladıBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir