Bülent Uygun: Bahanelerin arkasına sığınamayız. Biz Rizespor’uz

Bülent Uygun: Bahanelerin arkasına sığınamayız. Biz Rizespor’uz

VIDEO YOK

Arzu ERBAŞ-Doğancan İLEK/RİZE,(DHA)- Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Bülent Yerinde, ligde kalan 7 maçı başarıyla tamamlamayı hedeflediklerini belirterek, “Biz bahanelerin arkasına sığınamayız. Biz Rizespor’uz, elimizden geldiği dek elimizdeki kadroyla bunu uygulamak zorundayız? dedi.

Süper Lig’in 36’ncı haftasında sahasında İttifak Holding Konyaspor’u davetli edecek Çaykur Rizespor, hazırlıklarına devam ediyor. Antrenman öncesinde mavi-yeşilli ekibin teknik direktörü Bülent Uygun basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Yerinde, ‘Bütün futbolcu kardeşlerimi ilk kez tebrik ediyorum. İnanılmaz bir geri bildirim aldık onlardan. Bu ne dek iyi bir futbolcu olduklarını, nasıl karakterli olduklarını ve kendilerine gerek sistemsel olarak gerek taktiksel olarak gerek psikolojik olarak yaptığımız terapilerle birlikte onların kişisel yetenekleri ile bu zorlu süreçten çıkmayı başardık. Acilen bunun devamında kalan maçlarımızda mutlaka daha iyi bir performans sergileme mecburiyetimiz var’ diye konuştu.

‘3 GÜNDE BİR MAÇ OYNAYACAĞIZ, ZORLUKLARINI BİLİYORUZ?

Tecrübeli teknik direktör, ‘Takımımızda bir takım sakatlıklarla birlikte yaşanan süreçler var. Tabii bu süreçleri atlatmaya çalışıyoruz. Kart cezalıları oluyor. Girdiğimiz bu periyotlamada üç günde bir maç oynayacağız. Bunun da zorluklarını fazlasıyla biliyoruz. Ben inanıyorum ancak bu süreci de yaşadığımız 6 haftalık güzel geçen süreci de bundan daha sonra kalan 7 maçta da en hoş şekilde bitirip her maçı maçta hazırlanıp, her maçı o maçta tahlil edip, taktiğini o maçta belirleyip ondan sonra onun sistemi ile birlikte inşallah daima başarmaya devam edip büyük Rizespor taraftarının yüzünü güldüren, onları mutlu eden ve onlar için sahada mücadele eden bir takım olarak onların gururu olmaya devam edeceğiz’ açıklamasında bulundu.

‘KAZANAN TARAF ELDE ETMEK İSTİYORUZ’

İttifak Holding Konyaspor ile karşılaşacaklarını bildiren Uygun, ‘Konya camiası olarak, taraftarıyla yaşadıklarıyla kazandıkları kupayla onun dışarıda şehrin kendi dinamikleri ile birlikte çok manâlı bir takıma karşısında çaba edeceğiz. Kuvvet bir maç bizi bekliyor. Onlarda birçok hoca değişikliği yaptı. İlhan Palut gibi değerli genç idealist bir hocaları da var. İyi bir kadroya sahipler. Deplasmanda da iyi oynuyorlar. Velhasıl zorlama bir maçla birlikte biz kendi evimizde ve kazandığımız bu sürecin devamlılığını karşılamak adına Allah’ın izniyle inşallah kazanan taraf olmak istiyoruz’ dedi.

‘DONSAH’A GOL ATTIKTAN DAHA SONRA SEVİNMEYİ YASAKLADIK ‘

Bülent Uygun, ‘Hangi futbolcu hazırsa o oynayacak, cümbür cemaat verilen görevi yerine getirecek. Bugün kimin oynadığı yok o sahada o formayı giyen, o forma ile birlikte, yüreğini, beynindeki oyun zekasını ve ayaklarındaki yeteneklerini sergileyen her futbolcu sahada olacak. Skoda’nın yaşadığı sendromu ortadan uyandırmak için ona antrenman periyotlaması yaptık. Onun dışında Donsah uzun bir zamandan sonradan aramıza döndü. Ona gol attıktan sonradan sevinmeyi yasakladık fakat gol atmaya devam etmesini istedik. Abdullah’ın bir sakatlığı var, Boldrin’in bir sakatlığı var, Sabo son maçta sakatlığından nedeniyle oyundan çıkmıştı onun da tedavisi devam ediyor ve kart cezalısı olarak da Yasin’in 4 sarı kart almış olması da bir handikap. diğer taraftan takımda 4 futbolcunun da kart sınırında olması natürel ama bunlar handikaplarımız. Fakat biz bahanelerin arkasına sığınamayız. Biz Rizespor’uz, elimizden geldiği değin elimizdeki kadroyla bunu uygulamak zorundayız’ ifadelerini kullandı.

Bülent Uygun: Bahanelerin arkasına sığınamayız. Biz Rizespor'uz
Bülent Uygun: Bahanelerin arkasına sığınamayız. Biz Rizespor'uz
Bülent Uygun: Bahanelerin arkasına sığınamayız. Biz Rizespor'uz
Bülent Uygun: Bahanelerin arkasına sığınamayız. Biz Rizespor'uzBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir