Bodrum Mumcular’a ek içme suyu kaynağı

Muğla Büyükşehir Belediyesi MUSKİ Genel Müdürlüğü ekipleri göre Bodrum Mumcular Mahallesinde, yaz aylarında yaşanan su sıkıntısını onarmak için yeni içme suyu kuyusu açıldı. Yeni kuyu ile 650 m3/gün ek içme suyu sağlandı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi MUSKİ Genel Müdürlüğü, Bodrum Mumcular Mahallesi’nde özellikle yaz aylarında yaşanan su sıkıntısını tamir etmek için çalışma başlattı. MUSKİ ekipleri göre bölgeye ilave içme suyu sağlamak için yeni kuyu açıldı. Yeni kuyu ile bölgeye 650 m3/gün ek içme suyu sağlandı. Açılan kuyu ile mevcut depo arasındaki bin 127 metrelik kuyu basım hattı da ekipler kadar tamamlandı. Bölgede yer alan içme suyu hattındaki 750 metrelik kısımda da eski müşteri borular modern borularla değiştirildi.

Kuyu ve hatlardaki çalışmalarını tamamlayan MUSKİ Genel Müdürlüğü ekipleri ambar ve enerji bağlantılarını da önümüzdeki günlerde tamamlayarak yeni kuyuyu devreye alacak. Yeni açılan kuyu doğru Mumcular Mahallesi’nde özellikle yaz aylarında yaşanan su sıkıntısının önüne geçilmesi hedefleniyor. – MUĞLA

Bodrum Mumcular'a ek içme suyu kaynağı
Bodrum Mumcular'a ek içme suyu kaynağı
Bodrum Mumcular'a ek içme suyu kaynağı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir