Battalgazi Belediyesi’nden Çocuk Bayramı etkinliği

Malatya’nın Battalgazi Belediyesi, dünyada çocuklara hediye edilmiş tek bayram olan 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle ‘Hayalimdeki Meslek ile Buluşuyorum’ isimli bir program düzenledi.

Battalgazi Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü göre program yoğunluğu nedeniyle bugüne ertelenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle küçük çocuklar için özel bir programa imza atıldı.

Battalgazi Belediyesi Meclis Görüşme Salonunda düzenlenen ve sunuculuğunu Duru Yalçın’ın gerçekleştirdiği ‘Hayalimdeki Iş ile Buluşuyorum’ isimli programda, Efsa Ölmez Battalgazi İlçe Kaymakamlığı görevini, İbrahim Saffet Özbek Battalgazi Belediye Başkanı görevini, Ebrunaz Gözalıcı İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğü görevini, Dere Naz Elmas İlçe Sağlık Durumu müdürlüğü görevini, Yusuf Algül İlçe Emniyet Müdürlüğü görevini, Ahmet Vera Sungur ise ilçe Jandarma Komutanlığı görevini devraldı.

Makamları gerçek sahiplerinden devralan minikler, günün anlam ve önemi hakkında da bir konuşma yaparak, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’e çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için teşekkür etti. Renkli görüntülerin ortaya çıktığı programın ardından Battalgazi İlçe Protokolü, Battalgazi Belediyesi kadar hazırlanan hediyeleri çocuklara takdim ederek, çocukların eğitim hayatında başarılar dilediler. Minikler ise görevi her yerde hakiki sahiplerine devrederek, büyüklerine topaç armağan etti. İlçe protokolü armağan edilen topaçları küçük çocuklarla birlikte belediye önünde çevirdi.

“Geleceğimiz sizlerle daha güzel olacak”

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, çocukların bayramlarını kutlayarak, “Bütün çocuklarımızın bu müstesna bayramını canı gönülden tebrik ediyorum. Sizlerin 23 Nisan Ulusal Bağımsızlık ve Çocuk Bayramını kutluyorum. Konuşmaları dinledikten sonradan geleceğimizin doğrusu parlak olduğunu gördüm. Çocuklarımızın özgüvenin iyi olması, ufuklarının, hayallerinin yüksek olması bizi ziyadesiyle hoşnut etti. Çekilen emeklerin boş yere gitmediğini gördük. Bizde bu gençlerimizi geleceğe hazırlama noktasında belediye olarak, hükümetler olarak, yerel yönetimler olarak gecemizi gündüzümüze katıyoruz ve katmaya da devam edeceğiz. Battalgazi Belediyesi olarak bizler çocuklarımızı geleceğe hazırlama noktasında zorunlu bütün yatırımlarımızı yaptık ve sizlerin istifadesine sunduk. İnanıyoruz fakat geleceğe tekrar tekrar aydınlık bir şekilde bakacağız. Çünkü parlak yüzleri daima karşımızda görüyoruz. Onları içten gelen öpüyoruz ve sevgi, muhabbetle selamlıyoruz. İyi fakat varsınız, geleceğimiz sizinle hoş olacak, inşallah istikbalimiz göklerde olacak” dedi.

“Bayramınızı en hoş şekilde kutlamaya çalıştık”

Kaymakam Abdül Kadir Duran ise, “Hepinizin 23 Nisan’ını kutluyorum. İnşallah nice hoş bayramlar yaşarsınız. Pandemiden kaynaklı olarak çok görkemli 23 Nisan kutlaması olmadı maalesef. Azıcık buruk bir 23 Nisan geçirdik. Ama her şeye karşın bayramı en hoş şekilde kutlamaya çalıştık. Bu programı organize eden Battalgazi Belediyemize çok teşekkür ediyorum. Bugün çocuklarla burada beraber edinmek gerçekten bizi deşarj etti, rahatladık. Pandeminin getirdiği stresten ve diğer streslerden azda olsa uzaklaşmış olduk. Çocuklarımız tümü pırıl pırıl. Başkanımızın da dediği gibi çocuklarımızı gördükçe geleceğe dair ümitlerimiz yeşeriyor. Ailelerimizi de böyle güzel çocukları memlekete kazandırdıkları için aileleri de kutluyorum” ifadelerini kullandı.

23 Nisan Milli Bağımsızlık ve Çocuk Bayramı münasebetiyle düzenlenen programa, Battalgazi Kaymakamı Abdul Kadir Duran, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Battalgazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Kaçmaz, Battalgazi İlçe Sağlık Durumu Müdürü Uz. Dr. Muhammed Yalçın, Battalgazi İlçe Güvenlik Müdürü Mustafa İnci, Battalgazi İlçe Jandarma Komutanı Mustafa Çetin ve çocukların aileleri katıldı. – MALATYA

Battalgazi Belediyesi'nden Çocuk Bayramı etkinliği
Battalgazi Belediyesi'nden Çocuk Bayramı etkinliği
Battalgazi Belediyesi'nden Çocuk Bayramı etkinliği
Battalgazi Belediyesi'nden Çocuk Bayramı etkinliği
Battalgazi Belediyesi'nden Çocuk Bayramı etkinliği

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir