Batman’da Nevruz gözaltısı

Batman’da 21 Mart 2021 tarihinde Nevruz etkinliği esnasında ‘terör örgütü propagandası’ yaptıkları tespit edilen 11 birey gözaltına alındı.

Konu ile ilgili Batman İl Güvenlik Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde İl Emniyet Müdürlüğü kadar yapılan çalışmalarda, 21 Mart 2021’de düzenlenen Nevruz etkinliği esnasında PKK/KCK silahlı terör örgütü lehine sloganlar atarak terör örgütü propagandası yaptığı saptama edilen 13 şahsa yönelik eş zamanlı işlem düzenlendiği belirtildi.

Açıklamada, “Operasyonda 11 şahıs yakalanarak gözaltına alınmış olup, 2 şahsın ise yakalanmasına yönelik çalışmalar devam etmektedir. Işlem neticesinde değişken kişilerin ikamet aramalarında fazla sayıda dijital materyal, örgütsel evrak, 1 adet kuru sıkı silah, 1 adet AK-47 tüfeği ele geçirilmiştir. Batman Emniyet Müdürlüğümüz olarak ülkemizin birlik ve bütünlüğüne kasteden her türlü terör örgütü faaliyetlerinin deşifre edilmesi, engellenmesi ve önlenmesine yönelik mücadelemiz bundan önce olduğu gibi bundan sonradan da bütün kararlılıkla devam edecektir” denildi. – BATMAN

Batman'da Nevruz gözaltısı
Batman'da Nevruz gözaltısı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir