Başkan Sandal, emekçilerle 1 Mayıs’ı kutladı

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Filika, belediye çalışanlarıyla birlikte 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü kutladı. Fen İşleri Şantiyesi’nde personelle bir araya gelen Başkan Sandal, “1 Mayıs sadece bir bayram değildir. Antiemperyalist mücadelede bu ülkeyi seven ahlaklı, vicdanlı insanların bir arada olduğu, birlikte mücadelenin; ırksa, dini, siyasi ve her türlü ayrımcılığa karşı olanların günüdür. Bu anlamda 1 Mayıs’ınızı kutluyorum” dedi.

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, belediye çalışanlarıyla birlikte 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü hatırasına yapmak üzere bir araya geldi.

Pandemi tedbirleri dahilinde alınan bütün kapanma uygulaması nedeniyle erken düzenlenen 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü etkinliğine; Başkan Sandal’ın yanı sıra CHP Bayraklı İlçe Başkanı Pınar Susmuş, CHP ilçe örgütü yöneticileri, belediye bürokratları ve işçiler katıldı.

“Bizim bu kente borcumuz var”

Etkinlikte işçilere seslenen Başkan Filika, “İşçi, emekçi çalıştığı mekanın esas sahibidir. Biz gelip geçiciyiz, siz kalıcısınız. Dolayısıyla Bayraklı Belediyesi ve Bayraklı’daki her sorun sizin sorununuz. Bayraklı’ya, belediyeye, iş düzenine, yatırımlara sahip çıkmak, aksayan yanlarla ilgili fikirlerinizi fikrini belirtmek, her türlü savurganlığa ve israfa karşı çaba etmek asli görevlerinizden biridir. Biz bu kenti seviyor ve sorunlarını çözmek, vatandaşa desteklemek istiyorsak; yapmamız gereken işler var. Belediye deyince akla temizlik, fen işleri ve park bahçeler gelir. Bu alanlarda asgari arkadaşla çalışarak verdiğimiz hizmetin yeterli olduğunu söyleyebilir miyiz? Bir birimde yetersiz varsa bu yalnızca benim değil sizin de sorununuz. Bizim bu kente borcumuz var. Bu kentte okula gidemeyen çocuğa, evine ekmek götüremeyen yurttaşa, şehirsel dönüşüme uğramamış alanlarda çözüm bekleyenlere, park yüzü görmemiş çocuklara, yolu enkaz olan sosyal donatı alanları olmayan yurttaşlara borcumuz var. Bunun gereğini yapacağız bunun dışındaki her şey yalan! Mücadelemizi her zaman beraber bu alanda sürdüreceğiz. Kendi işimize bakacağız ve işimize odaklanacağız. İşini doğru yapan arkadaşımızın defalarca yanında olacağız” dedi.

“İşinize sahip çıkın”

Çalışanlara, “Sizin teminatınız biziz. Alıştırma şartlarınızın, emeğinizin, meslek güvenliğinizin sorumlusu biziz” diyen Başkan Filika, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Vatandaşa sözümüz var. Maaşlarımızı topladığımız vergilerle ödüyoruz. Bu ülkeden, bayraktan, cumhuriyet ve değerlerinden söz ediyorsak; tüm kaynaklarımızı doğru ve yerinde kullanarak tüm meseleleri çözeriz. Bayraklı, İzmir’de potansiyeli en yüksek belediyedir. Yeter oysa kaynakları içten kullanın. Birlikte bunu başaracak güçteyiz. Geldiğimiz noktada işçi arkadaşlarımızın disiplin ve iş verimliliği istediğimiz seviyelere yaklaşmış durumda. defalarca yanınızda olacağız. Yanına almak aramak; işçi arkadaşlarımızın esas hak ve hukukuna sahip çıkmak demektir. Bunun için de önce çalışanın parasını öde daha sonra tüccarın parasını öde demektir. Biz ne dek israfı önler, tasarruf sağlarsak pek güçlü oluruz ve sosyal haklarımızla ilgili artılar elde ederiz, kentimize de daha çok hizmet ederiz. Sizden tek ricamız işinizde olun. Onurunuzdan, emeğinizden, duruşunuzdan imtiyaz vermeyin. İşinize sahip çıkın. Bize düşen de sizin her hakkınızı size teslim etmektir. Bayram öncesi çalışanlarımızın lüzum ikramiye gerekse maaşlarını ödemeyi planlıyoruz ve bu zorlu günlerde ufak de olsa faydamız olsun istiyoruz. Hiçbir vakit hakkınızı size vermekten imtina etmeyiz. – İZMİR

Başkan Sandal, emekçilerle 1 Mayıs'ı kutladı
Başkan Sandal, emekçilerle 1 Mayıs'ı kutladı
Başkan Sandal, emekçilerle 1 Mayıs'ı kutladı
Başkan Sandal, emekçilerle 1 Mayıs'ı kutladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir