Başkan Özdemir: “İlçemizin çoğu uygun çalışmalarımız sürüyor”

Havza’da kırsal semt muhtarları Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir’i ziyaret etti. Başkan Özdemir, “Havza Belediyesi olarak ilçemizin çoğu uygun çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Mesudiye Mahallesi Muhtarı Süleyman Altın, Esenbey Mahallesi Muhtarı Selahattin Tekbıyık, Şeyhkoyun Mahallesi Muhtarı Muharrem Akbaş ve Şeyhsafi Mahallesi Muhtarı Ahmet Ergin’den oluşan heyet Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir’i makamında ziyaret ettiler. Semt muhtarları ile yapılan görüşmede mahallelerde yapılan hizmet ve araştırmalar hakkında bakış alışverişi yapılırken, muhtarlar taleplerini iletti. Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, “Semt muhtarlarımız halkın istek ve şikayetlerini yerel yönetime ve ilgili kurumlara iletilmesi, hizmet ve etkinlik süreçlerinin takibi gibi birçok alanda manâlı bir işlev yerine getirmekteler. Havza Belediyesi olarak ilçemizin birçok uygun çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hem kırsal hem de merkez mahallelerimizde ekiplerimiz hizmetlerimizi yerine getiriyor. Yapılan egzersiz planlarımız muhtarlarımızın talepleri doğrultusunda şekillendiriliyor. Ziyaretlerinden dolayı değerli muhtarlarımıza teşekkür ederim” diye konuştu.

Larva ilaçlaması yapıldı

Havza Belediyesi Baytar Hizmetleri tarafından sivrisinek, karasinek ve kanatlı haşereler ile mücadele kapsamından larva ilaçlama çalışması yapıldı. Havza Belediyesi Veteriner Hizmetleri ilaçlama ekibi kadar ilçe merkezinden geçmekte Hacı Osman Deresi ve Tersakan Irmağı yatakları, çöp toplama merkezi, geri dönüşüm atık toplama alanı, sebze pazarı, atık su kanalları ve çöp konteynırlarında larva ilaçlaması yapıldı. Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir belirlenen bölgelerde ilaçlama çalışması yapıldığını belirterek, “İlçe merkezimizde uçkun ve haşerelere karşısında ilaçlı uğraş çalışmaları devirli olarak aralıksız devam edecek. Böcek ile mücadelede kullanılan ilaçlar doğal dengeye hasar vermeyen ilaçlar kullanılmakta olup hiçbir şekilde çevreye zarar verilmemektedir” şeklide konuştu. – SAMSUN

Başkan Özdemir: İlçemizin birçok yerinde çalışmalarımız sürüyor
Başkan Özdemir: İlçemizin birçok yerinde çalışmalarımız sürüyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir