Başkan Karalar: “Barış, kolaylık ve gelişim için emekçilerin hakları teminat aşağıda olmalı”

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı sebebiyle yaptığı açıklamada, “Tüm emeklerimiz Adanalıların mutluluğu için” dedi.

Karalar, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü sebebiyle yaptığı açıklamada, “Çalışanlarımızla birlikte yaptığımız işler, verdiğimiz emekler Adana’nın mutluluğu için. Emekçilerin, işçilerin adalet arayışı 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü ile, İşçi ve Işçi Bayramı ile gündemde kalıyor. Dünyada insan emeğinin sömürülmeye başlanması ile çalışanların adalet arama ihtiyacı da ortaya çıkmıştır” dedi.

1 Mayıs’ın aynı zamanda barışma, güvenli bir gelecek ve demokrasi için de çaba günü olduğuna uyarı çeken Karalar şöyle devam etti:

“Emek en yüce değerdir ve bu değerin karşılığını bulması, emekçilerin sorunlarının çözülmesi, çalışanların haklarının savunulması, işçilerin insanca yaşayabilecekleri aidat ve alıştırma koşullarının sağlanması ülkemizin ve dünyanın geleceği için, evrensel barışın sağlanması namına büyük yük taşımaktadır. Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği çağdaş muasır medeniyetler seviyesi hedefine ulaşılmasının önemli araçlarından biri de, çalışanların, işçilerin, emekçilerin aileleriyle birlikte huzur içinde yaşamalarına olanak tanıyacak koşulların oluşturulmasıdır. Bu yoldaki dayanışmamızı artırmalı, bu hedefe varmak için birlikte çalışmaya devam etmeliyiz. Bir ülkede egzersiz barışı olmadan, o ülkenin dinç imal yapması, modernleşmesi, zenginleşmesi mümkün değildir. Emekçilerin mutsuz olduğu bir ülkenin rahat için gereken sürdürülebilir çağdaş üretimi gerçekleştirmesi olanaksızdır. İşçilerimizin, emekçilerimizin 1 Mayıs İşçi ve Işçi Bayramı kutlu olsun.” – ADANA

Başkan Karalar: Barış, huzur ve gelişim için emekçilerin hakları güvence altında olmalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir