Başkan Gürkan, Batı Kollektöründe tahlil yaptı

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, altyapı çalışmalarını inceledi.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılmış açıklamaya göre, MASKİ Genel Müdürlüğü, yaklaşık maliyeti 37 milyon lira olan 36 bin 547 metrelik Batı Kollektörü hattı çalışmalarına devam ediyor.

Yeşilyurt ilçesi Gündüzebey Mahallesi Kapuluk bölgesinden başlayıp, Mollakasım, Hamidiye, Hıroğlu, Tepeköy, Topraktepe ve Istek mahallelerindeki hatta temas yapılarak Atıksu Arıtma Tesisine deşarjı sağlanacak olan projede şu esas kadar 3 bin 200 metrelik kısım tamamlandı. Projeyle atık suların akarsulara karışmasının önüne geçilecek.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, araştırmalar kapsamında Sivasyolu Tepeköy Mahallesi’nde yapılan yatay sondaj çalışmalarını inceleyerek, yetkililerden bilgi aldı.

Gürkan, sene sonunda bütün Malatya sathında gerek içme suyu, gerek kanalizasyon, gerekse de yol noktasında büyükşehir uhdesinde olan bütün işlerin bitirileceğini belirterek, şunları kaydetti:

“Yan eksiklerde olacak, yeni işler çıkacak. Onlar da zaman içerisinde telafi edilecek. Esas omurga diye tabir ettiğimiz kısımların bu yılın sonunda biteceğini anlatmak istiyorum. Batı kollektörümüz, önümüzdeki yılın mart ayında yani bir sene sonradan hattın tümü yeniden olacak. İnşallah önümüzdeki mart veya nisan ayı gibi bütün Yeşilyurt bölgesi, Istek bölgesi ve diğer bölgelerde yer alan tüm yerleşim yerlerinin Batı Kollektörüne bağlantısı sağlanmış olacak. Bilindiği gibi göreve geldiğimizde yarım olan Doğu Kollektörünü bitirdik. Hem o bölgedeki 36 mesken yerinin Doğu Kollektörüne bağlanmasını sağlamıştık. Önümüzdeki yılın Mart veya Nisan ayında da Batı Kollektörüne bölgeleri bağlayarak atık suların akarsulara karışmasının önüne geçilmiş olacak.”

Başkan Gürkan, altyapı çalışmalarını inceledi
Başkan Gürkan, altyapı çalışmalarını inceledi
Başkan Gürkan, altyapı çalışmalarını inceledi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir