Başkan Güllü: “Minibüsçü esnafı olarak gezgin sayısının sözde yarıya düşmesi ile zorlama durumdayız”

Develi Kamyoncular ve Motorlu Taşıyıcılar Kooperatif Başkanı Mehmet Demirci; Türkiye genelinde uygulanacak olan bütün kapanmada esnafların yanına etkilenecek bir diğer kesimin şehir içi ve kent dışı yolcu taşımacılığı yapan şoförler olacağını söyledi.

Develi Kamyoncular ve Motorlu Taşıyıcılar Kooperatif Başkanı Mehmet Demirci; tam kapanma sırasında yolcu sayısının büyük bir düşüşte olacağını ve yüzde 50 kapasite alacaklarından nedeniyle büyük sıkıntı içinde olan minik esnaf için sonra da kendileri için destek beklediklerini belirtti. Demirci; “Bütün kapanma konusunda hükümetin yapacağı bir şey yok, bu olacaktı zaten. Vaka artışlarından nedeniyle yapılması gerekiyordu. Özellikle lokantacılar, kahvehaneciler çok büyük sıkıntıda. Emrindeki ama bizim sektörümüz öteki sektörlere göre daha çok çalışmaya devam ediyor lakin yarı yarıya düştü. Bundan daha sonra fabrikalar da kapanacağı için bizim sektörde yavaşlayacaktır, 21 gün istirahat edeceğiz. Esnafları milletimizin ve devletimizin ayağa kaldırması gerekiyor” dedi.

Minibüsçüler Kooperatif Başkanı Mustafa Güllü ise; “Şuan da minibüsçü esnafı olarak yolcu sayısının benzeri yarıya düşmesi ile zorlama durumdayız. Alt ki bu hastalıktan kurtulmak için zorunlu olan bir şeydi fakat bu süreçte devletimizden takviye bekliyoruz” ifadelerini kullandı. Kent içi dolmuş şoförü Hasan Şimşek ise; “Tam kapanma zorunlu olan bir şey bu hastalığın son bulması için. Fakat biz şehir halkı içi dolmuşçuları bu kapanmadan etkilenenlerdeniz. Minik esnaflar gibi çoğu kesim yine bu kısıtlamalardan etkileniyor ama yapacak bir şey yok. şeklinde konuştu. – KAYSERİ

Başkan Güllü: Minibüsçü esnafı olarak yolcu sayısının yarı yarıya düşmesi ile zor durumdayız
Başkan Güllü: Minibüsçü esnafı olarak yolcu sayısının yarı yarıya düşmesi ile zor durumdayız
Başkan Güllü: Minibüsçü esnafı olarak yolcu sayısının yarı yarıya düşmesi ile zor durumdayız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir