Başkan Angı gündemi değerlendirdi

Yargı ve Kalınma Partisi Konya İl Başkanı Hasan Angı, il başkanlığında düzenlenen basın toplantında ülke ve Konya gündemini değerlendirdi.

AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı basın mensupları ile düzenlenen toplantıda bir araya geldi. Başkan Angı’ya basın toplantısında İl Başkan Yardımcısı ve Tanıtım Medya Başkanı Gökhan Taşkıran ile İl Başkan Yardımcısı ve Dış İlişkiler Başkanı Hümeyra Saçkesen eşlik etti.

ABD Başkanı Biden’ın şanssız bir açıklamada bulunduğunu kaydeden Başkan Hasan Angı, “Dahası soykırım ifadesi kullanıyorlar ama bu son derece yanlış bir davranış. ABD Başkanının bunu diyebilmesi için önce kendi tarihlerine bakmaları gerekiyor. Hala siyahilere Amerika’daki uygulamalar apaçık. Yakın tarihe baktığımız vakit medeniyetin beşiği, güya Avrupa’nın göbeğinde Bosna Hersek’te resmen haçlı seferleri yeniden zuhur etti. Oradaki masum onca insanın canına, malına, ırzına insafsızca dünyanın gözü önünde kast edildi. Hala her sene Bosna Hersek’te toplu mezarlar tekrar defnedilir hale geliyor. Bize uygarlık dersi vermeye çalışan batı önce kendi karanlık tarihiyle yüzleşmesi gerekiyor” dedi.

Türkiye’nin son iki yıldır İMF masasına oturmadığını gösteren Hasan Angı, “Geçmişteki İMF’nin Türkiye’ye yaptığı baskıları unutmayalım. Halen İMF’den medet umanlar var. 2002 sonunda Merkez Bankası’nın brüt ve net döviz rezervi 26 buçuk milyar dolardı. 23 buçuk milyar doları yalnızca İMF’ye olan borçtu. Öteki borçlar ve yükümlülükler bambaşka bir taraftaydı. Böyle bir dönemde AK Parti ekonomiyi iyi bir şekilde yöneterek döviz rezervini 140 milyar dolarlara doğru getirmiş, altın rezervini artırmıştı. Türkiye dünyada emin bir güce ulaştığı için de Amerika bundan rahatsız olup bir sürü operasyonlar çekti. Bunları birlikte yaşayıp gördük. Bunlara rağmen Türkiye elindeki argümanlarıyla bu süreci fazla daha kuvvetli götürecek tedbirler aldı. 128 milyar ile ilgili zorunlu talimatlar yapıldığı halde halen bambaşka eleştirilerle idrak oluşturmaya çalışıyorlar. Türkiye eski Türkiye değil. Dinç bir Türkiye olma yolunda da belirlenmiş adımlarla ilerliyoruz. Çünkü başında dirayetli ve cesaretiyle yol yürümekten korkmayan bir Cumhurbaşkanı var. Geçmişte bu ülke ne cumhurbaşkanları ne başbakanlar fark etti. Yaşadığımız onca kriz döneminde Türkiye’ye ne faturaların kesildiğini haberdar olan insanlarız” ifadelerini kullandı.

Vali ve kaymakamların ellerinden gelen gayreti gösterdiğini aktaran Angı, “Mevcut sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları üzerinden de gereklilik sahiplerine takviye olunuyor. Bir taraftan üreticinin elinde kalmış olan patates ve soğanla ilgili bir süreç yönetildi. Buna bile laf edenler çıktı. Sırf söz olsun torba dolsun diye konuştular. Burada iki türlü çalışma yapıldı. Ufak üreticinin elinde kalan malın değerlendirilmesi ve bu ürünlerinde gereklilik sahiplerine ulaştırılması amaçlandı. 2018 seçimlerinde soğan ve patates fiyatlarıyla bizi daima eleştirdiler. O gün bunu diyenler bugün ise vay efendim siz milleti kuru sağana muhtaç ettiniz diyorlar. Dünyada tarım ürünleri ile ilgili yaşananlar zaten besbelli. Patates üretimi artı ve bekletilemeyecek bir mahsul olduğu için çözüm ürettik. Bu konuda bile iktidarı nasıl eleştiririz çabası içindeler” biçiminde konuştu. – KONYA

Başkan Angı gündemi değerlendirdi
Başkan Angı gündemi değerlendirdi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir